Zimní hry a sporty… 15.-19.1.2018 B

19. 1. 2018 | Kronika - Bohnice

Tento týden jsem si povídali o všech zimních sportech, které známe. I když nám nepřálo počasí a nenapadl venku žádný sníh, i tak jsme si zimní sporty zkusily aspoň ve školce. Zkoušeli jsme jet na bobech, závodilo se v běžkování, hrál se hokej, krasobruslilo se a také jsme uspořádali závody v jízdě na saních. Byla to vážně legrace a pokud nám bude přát počasí v příštích dnech, vyzkoušíme si to i venku. Celý týden jsme si povídali básničku O sáňkách a zpívali písničku O vodičce. V týdnu jsme si stihli i popovídat o olympijských kruzích a vyrobit Olympijské kruhy pomoci barevných tiskátek. Dalším výrobkem byl parádní lyžař, který nám zdobí okna školky – každý si lyžaře oblékl a dal mu i originální jméno. Už teď se těšíme na další týden, kdy si budeme povídat s zvířecích stopách.

Angličtina: pondělní ráno věnujeme povídání o víkendu „How was your weekend? Who did you spent your weekend with?“ Celý týden se učíme novou a už náročnější básničku o rukavičkách – mittens. Ve městě se sníh zatím schovává, ale za to víme že na horách je sněhu plno, takže si povíme všechno o Olympijských hrách, co znamená těch pět olympijských kruhů a pak si je všechny společně pomocí prstů nebo vodových barev vytvoříme. Opakujeme si známe hudební melodie s klavírem a xylofonem a učíme se melodie nové.

Zimní hry a sporty vyplnily všechny aktivity Žabiček v tomto týdnu. Každý den jsme po rozcvičce hráli koulovačku s papírovými koulemi a velmi nám pomohla IT tabule. Podívali jsme se z pohledu skokana na lyžích, jaký má rozhled, sledovali cestu hokejisty ke gólu a pohled ze závodních bobů – to byla jízda! A ty kostýmy krasobruslařů! Podívali jsme se také na naše sportovce, kteří získali zlatou medaili na některých ZOH. Básnička týdne byla o saních s rolničkami a nová písnička se jmenovala „Sněží, sněží“ a moc se nám líbila její nálada – byla pomalá, líbezná a hřejivá – radila totiž kočkám, ať chodí v zimě v kožichu. Při výtvarné činnosti jsme využili nakreslené kluziště a nalepili na něj sportovce. Děti si také vyrobily krásné barevné lyžaře! Příští týden bude věnovaný zvířátkům.

Rytmika, tanečky dramaťák: diskotéka a pantomima na téma zimní sporty nás velice bavila!

Tvoření: dokončili jsme společnou soutěžní práci s názvem Naše hejno. Držte nám palce. 🙂

Sportovní klub: velmi oblíbená opičí dráha prověřila naše kotouly, plazení, běh, skoky a válení sudů.

Muzicírování: naučili jsme se písničku O sněhulákovi a oprášili další zimní hity.

Věda je zábava: vyzkoušeli jsme co saje – nesaje a postavili iglú z kostek cukru.

Takto bydlet by se nám líbilo. 🙂