Zimní sporty …. 15. – 19.12.2014

18. 12. 2014 | Kronika - Bohnice

Delfínci:
I když venku po sněhu není ani stopy, u nás ve školce se celý týden lyžovalo, bruslilo, sáňkovalo a dokonce jsme si postavili sněhuláka!
V pondělí jsme si vzpomínali na to, jak si hrajeme, když je venku sníh. udělali jsme si papírové koule a postavili jsme pořádného sněhuláka. Už se moc, moc těšíme na opravdický sníh!
V úterý jsme sníh poslali k ledu a povídali si o bruslení. Každý si vymaloval a vyzdobil své vysněné brusle.
Ve středu jsme vyrazili plavat a protože nás tentokrát bylo málo, pořádně jsme si zařádili na skluzavce. Ještě jsme ve školce stihli fantastickou papírovou koulovačku.
Ve čtvrtek se sáňkovalo. Vyrobili jsme si krásné dřevěné sáňky a u toho jsme zvládli probrat, co se nám na sáňkování líbí.
V pátek jsme se pustili do zimní krajiny. Společně se nám podařilo vytvořit dokonalou zimní atmosféru, kde mrzne až praští a sníh se krásně třpytí. Vánoce už voní po celé školce
Tento týden jsme se s dětmi těšily z různých zimních radovánek, které nás během zimy čekají.

Žabičky :

V pondělí jsme s dětmi vyráběli různé sněhuláky z mačkaného papíru, povídali jsme si o sněhu. Tímto týdnem nás provázela básnička Padá padá sníh:
Padá, padá sníh, pojedeme na saních.
Pojedeme z kopce dolů, dojedeme za stodolu.
Vločky, vločky, ach to láká postavit z vás sněhuláka!
Tančí vločky, střípky zimy, pojďme si hrát spolu s nimi!
Další den jsme se s dětmi seznámili se zimním sporty, které ke své činnosti potřebují brusle. Takovou brusli si poté děti vytvořily. Během rozcvičky jsme si s dětmi představili, že jsme na kluzišti a předváděli jsme různé krasobruslařské pozice.
Ve středu jsme zjišťovali, co se dá všechno vyrobit ze sněhu. Počasí nám nepřeje, nezbylo nám jinak než si sněhové vločky vytvořit. Dětem se činnost moc moc líbila, ale nejvíce si užily souboj v koulování, během kterého se rozdělily do dvou království. Jedno království se jmenovalo Vyšehrad a druhé Delfínci
Poté následovalo veliké opakování všeho, co jsme se dozvěděli o zimních sportech. Zajezdili jsme si na imaginárních lyžích a závodili na sáňkách.  Nakonec nám ani nevadilo, že venku není sníh, zimní atmosféru jsme si uměli vytvořit i u nás ve školce.

Anglický klub:

Naše aktuální téma sporty jsme tento týden podpořili

písničkou

a interaktivní hrou

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky a dramaťák: Od ježíška jsme dostali nádherné loutkové divadlo a hned jsme ho museli vyzkoušet! Nejdříve nám zahrála Ivica pohádku O protivné princezně, a potom jsme hráli my. Vymysleli jsme spoustu nových pohádek a určitě si zahrajeme zase : )

Tvořivá dílnaí: Venku se lyžovat nedá, ale u nás ve školce jsou lyžařské závody v plném proudu. Každý má svého závodníka na trati a sviští jim to parádně! Víc uvidíte ve fotogalerii.

Muzicírování :

Na vánoční diskotéce jsme tančili a foukali do pštrosích peříček!

Sportovní klub : Celá třída se otřásala, měli jsme totiž   sportovní diskotéku. Tančil se slalom, skoky na lyžích, rychlobruslení, krasobrusleni… Jsou z nás výborní taneční sportovci.

Vážení rodiče, v pátek jsme předali Klokánku v Praze 8, konkrétně paní ředitelce Mgr. Margaretě Johnové obálku s 2.300,.Kč, kterými jste Vy laskavě přispěli a zase spoustu oblečení, botiček a hraček od Vás, rodičů, včetně zabalené krabice s dobrotami a úklidovými prostředky. Také jsme předali nabídku rodičů na pronájem chalupy na letní pobyt pro děti zdarma.  Předávám Vám všem, kteří jste přispěli, velké poděkování a vděk paní ředitelky Johnové.  Možná Vás potěší, že byla zvolena do zastupitelstva Prahy 8, aby měla větší podporu ve své činnosti. (viz foto ve fotogalerii)