Zimní sporty … 15.-19.12.2014

18. 12. 2014 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si povídali o zimních sportech. Hned v pondělí jsme se koulovali ve třídě papírovými koulemi.

Bohužel nám nenapadl sníh… Druhý den jsme si zkoušeli tanec krasobruslařů i tvrdý sport –  hokej! Povídali jsme si o bruslích. Ve středu nás čekalo lyžování! Skoro všichni prý už lyžovat umí, takže hravě napodobili lyžařské pohyby. Vyrobili jsme si lyže ze špachtlí od lékaře a domalovali k nim různé jezdce. Nejvíce se nám sešlo lyžařů sněhuláků. Ve čtvrtek jsme si zkusili malovat skleněnkami. Děti už to umí! Kuličky vytvořily stopy na papíře, jako brusle na ledě, nebo lyže na sněhu. Poslední den jsme si zkusili chůzi ve sněžnicích! Připevnili jsme si pěnové kostky na nohy a chodili s nimi po vytyčené dráze. To byla legrace. Z dýhy jsme pak vytvořili sáně! Příštích pár dnů si budeme zkoušet české tradice. Těšte se! Příjemný víkend a celé svátky!

Tento týden byl ve znamení zimních sportů. Jeden den jsme se koulovali a udělali si sněhuláka ze sněhových koulí, další den jsme bruslili a vyrobily si krásnou brusli. Pak jsme také lyžovali, a sáňkovali. I když venku zatím sníh nenapadl, užili jsme si legrace i tak. 🙂

Vážení rodiče, v pátek jsme předali Klokánku v Praze 8, konkrétně paní ředitelce Mgr. Margaretě Johnové obálku s 2.300,.Kč, kterými jste Vy laskavě přispěli a zase spoustu oblečení, botiček a hraček od Vás, rodičů, včetně zabalené krabice s dobrotami a úklidovými prostředky. Také jsme předali nabídku rodičů na pronájem chalupy na letní pobyt pro děti zdarma.  Předávám Vám všem, kteří jste přispěli, velké poděkování a vděk paní ředitelky Johnové.  Možná Vás potěší, že byla zvolena do zastupitelstva Prahy 8, aby měla větší podporu ve své činnosti. (viz foto ve fotogalerii)

Tvořivá dílna

Ve tvořivé dílně děti vyráběly různé výrobky z vizovického těsta. Udělaly srdíčka, vánoční ozdoby, shěhuláky. Všechno obzdobily kořením, jako hřebíček, badyán. Na upečené ozdoby jsme navázali mašličky. Vymalovali jsme sněhuláky a zimní krajinku, nechyběl ani sob.

Sportovní hry

Nejdříve jsme se rozcvičili s měkkými barevnými kostičkami. Pořádně se rozdýchali a připravili těla na sportování. Zaházeli jsme si do vzduchu. Pak jsme s paní učitelkou pro děti připravily hru na obíhanou, u které se také trochu závodilo.

Anglický klub

Tento týden jsme se zabývali zimními sporty a zpívali jsme si novou písničku We Wish You a Merry Christmas. Také jsme si četli z nových nádherných anglických knížek a dětem se moc líbí.
Key Words: skiing, ice-skates/ice skating, sledding, to build a snowman, a snowball fight