Zimní sporty !!! 7.-11.12.2015 Ú

11. 12. 2015 | Kronika - Jirny

Tento týden byl věnován velice hezkému a zábavnému tématu „zimní sporty“. Ukázali jsme si, jak vypadají brusle, sáně, lyže, sněžnice či běžky. Zahráli jsme si divadlo o tom, jak pejsek a kočička jdou na bruslení a zazpívali si písničku Sněží, sněží, mráz kolem běží. Na IT tabuli jsme si ukázali, jak se bruslí a také, jak se lyžuje s lyžemi, sněžnicemi nebo běžkami. Pustili jsme si také pohádku Pepa pig lyžuje. Cvičili jsme holubičky, otočky, poskoky, stání na jedné a druhé noze, zkrátka cviky připomínající pohyby na nástrojích sloužících k zimním radovánkám.

Ve výtvarné činnosti jsme se věnovali výrobě lyží, použili jsme voskovky, následně vodovky a nakonec jsme použili vatu, která znázorňovala stopy sněhu. V další druhé výtvarné činnosti jsme malovali mráz. Jako techniku jsme použili inkoust smíchaný s vodou a následně jsme tímto natřený papír posypali solí a tím jsme získali krystalky „ledu“.

Celý týden jsme se také věnovali nácviku na besídku, která se velice blíží. A tímto se na Vás moc těšíme příští úterý 15.12. v naší školce!

Tento týden nás velmi bavilo téma zimních sportovních her. Jako první bylo lyžování.

Nejprve jsme spočítali na adventním kalendáři, kolik dní zbývá do Vánoc, tak jako každý den. Poté nás na IT ukázce  inspirovaly zimní olympijské hry. Vytvořili jsme si dráhu a lyžovali s hůlkami. Přitom jsme popisovali činnost v anglickém jazyce.  Doplňující činnost, pohybově-hudební aktivitu v anglickém jazyce Hokey pokey, si děti moc oblíbily.

Další den bylo naším hlavním tématem bruslení všeho druhu. Opět jsme počítali na adventním kalendáři a  na krasobruslení dělali piruety a skoky, při kterých se tajil dech. Jako další činnost děti vybraly lední hokej. Dva týmy, dvě brány, kuželky místo hokejek a míč. Utkání skončilo 3:2 pro tým, který si říkal Dragon.

Ve středu jsme si vyrobili barevnou brusli, kterou si děti vystřihly v týmu, a pak vymalovaly křídou. Nakonec každý připevnil na brusli tkaničku. Ti, co ji umí, pomáhali těm, co se ji ještě učí. Podporujeme týmovou i individuální činnost.

Ve čtvrtek jsme s naší druhou třídou Lištiček zkoušeli konečnou podobu vánoční besídky pro rodiče a přátele školky.  Ve hře bylo mnoho hudebních nástrojů a písniček i básniček a pohybových aktivit.

Pátek jsme všichni opakovali slovíčka z celého týdne a pak nás čekala obrovská sněhová bitva z papírových kuliček. Nakonec jsme z kuliček vytvořili nádherného sněhuláka. Příští týden nás čeká besídka. Všem přeji krásný víkend .

Tvořivá dílna

Tento týden jsme vyráběli dárečky pro rodiče na vánoční besídku, která bude příští týden. Je to překvapení, a proto nemůžeme nikomu říkat, co jsme vytvořili. Pracovali jsme s ozdobnými kamínky, štětcem, lepidlem, nůžkami a papírovými proužky.

Sportovní hry

Rozcvičili jsme se na téma zimních sportů. Zopakovali jógová cvičení, která umíme již téměř všichni. Zaběhali jsme si závody a rozloučili jsme se, jako každé sportovní hry, naším sportovním pozdravem.

Rytmika:

Děti opakovaly taneční vystoupení na Vánoční besídku. seznámily se s novým tanečkem na písničku Bude zima, bude mráz. Nechyběla ani rytmizace slov hrou na tělo a závěrečná hra na rumba pet.

Hudební kroužek:

Začali jsme opakováním známé písničky Bum bác. Potom jsme si zahráli na Kolovrátek. Po příchodu Lištiček jsme se seznámili s novou písničkou Sněží, sněží. Kočičce i pejskovi z písničky byla zima. Proto jsme si rozdali omalovánky obou zvířátek a pro radost je vybarvili. Obrázek si děti odnesly domů.