Živly, horoskopy… 26.-30.1.2015

28. 1. 2015 | Kronika - Bohnice

Delfínci:
Hvězdy, živly, horoskopy, sluneční znamení – to zní velmi záhadně! Zabloudili jsme do tajemna a seznamovali se s ním : ).
V pondělí jsme byli obklopeni všemi živly. Když jsme důkladně probrali jejich vlastnosti, rozdělili jsme se na čtyři skupiny a vyrobily obrázky vody, vzduchu, ohně a země.
Vítají všechny příchozí hned u dveří : ).
V úterý se to třpytilo a lesklo – povídali jsme si o hvězdách. Nádherně zářili  hvězdičky, které jsme si namalovali na černou čtvrtku zlatou a stříbrnou barvou.
Středa byla slavnostní, protože jsme probírali naše narozeniny. Vyrobili jsme si velký patrový papírový dort a všichni na něm máme svoji svíčku a datum narození.
Vše nejlepší Delfínci!!!
Ve čtvrtek se pátralo po tom, v jakém znamení jsme se narodili. Zjistili jsme, že se to u nás hemží vodnáři, býky a kozorohy. Už víme, co naše znamení představuje i jak vypadá!
V pátek jsme cestovali v čase a posunuli se do budoucnosti. Objevili jsme horoskop a vyrobili jsme společný zvěrokruh, ve kterém má každý z nás svoje znamení.
Určitě nezapomeneme na žádné narozeniny : )).
Krásný víkend ve znamení vodnáře a naše mise do budoucnosti může pokračovat, protože si příští týden budeme povídat o pranostikách a příslovích.

Básnička:

Když znáš hvězdy

Když znáš hvězdy nemusíš se
v noci ani Štíra bát,
Polárka bude tvým rádcem,
kterou cestou máš se dát.

Malý vůz ten proveze tě
lesem strašidel a hrůz
na jezírku u Labutě
přestoupíš na Velký vůz.

Na kozlíku s dobrým Střelcem
jak Orel stoupáš do oblak,
řítíš se o závod s větrem
když tě vzhůru táhne Drak.

Vítr sviští kolem uší
Herkules hrá na Lyru,
Pastýř zpívá, Had jen syčí
Váhy váží přes míru.

S Delfínem prohodíš pár vět
pod Severní korunou
jako Šíp přiletíš nazpět
a zachumláš se peřinou.

Odpolední aktivity:
Rytmika, tanečky, dramaťák: Co je to osud? Dá se změnit? Ještě štěstí, že existují pohádky, ve kterých všechno dopadne dobře. Například Kocour v botách : ).
Tvoření: Umíte vymodelovat zářící hvězdu? My ano! Vyzkoušeli jsme si, jak FIMO hmota ve tmě krásně září a už se nemůžeme dočkat, až si pomocí drátku vyrobíme vlastní souhvězdí.
Muzicírování: Kočičí téma se nám zalíbilo, a proto jsme se naučili písničku Malé kotě. Ještě trochu vyšperkujeme kočičí mňoukání a bude to dokonalé!
Sportovní klub: Chvíli se dupalo a hartusilo a chvíli bylo hrobové ticho. Tentokrát jsme procvičili naši koncentraci a stihli jsme si u toho popovídat, jaká máme ve školce pravidla a proč jsou pro nás důležitá : ).

Tento týden jsme se zajímali o živly, souhvězdí a znamení zvěrokruhu. Děti se naučily datum svého narození a dozvěděli se, ve kterém znamení se narodily.

První den se děti dozvěděly něco o živlech a jejich důležitosti pro život. Rozdělily se do dvou skupinek a každá skupina vytvořila dva živly, které po skončení prezentovaly protější skupině. Práce se dětem velice povedly, především si ceníme představivosti, kterou do těchto prací vložily.

Pro rozsáhlost výtvarné činnosti byly obrázky živlů dokončeny další den.

Jaký je rozdíl mezi svátkem a narozeninami, jsme si vysvětlovali ve středu. Celý den jsme zpívali píseň „Někdo má narozeniny,my máme přání jediný“. Zkoušeli jsme si zapamatovat měsíc narození a na časové ose jsme si mohli přesně ukázat, kde se daný měsíc vyskytuje. Podle předlohy si poté Žabičky vybarvovaly obrázek, který se týkal pouze konkrétního měsíce narození.

Co je to zvěrokruh, ve kterém znamení se děti narodily, jsme si vyprávěli poslední dny. V rámci výtvarné činnosti pak děti tvořily velký kruh, do kterého vlepovaly obrázky svého znamení.

Anglický klub

Znamení zvěrokruhu naše děti moc zajímala a proto jsme si náš ranní kruh zpestřili pohybovou písničkou

Twinkle Star

Hry s prsty děti uklidňují a hlavně zlepšují koncentrac,i a tak jsme se mohli lépe soustředit na novou slovní zásobu:

water, fire, wind, earth, birthday/birthday candle, a twinkle star

Tento měsíc jsme měli až 5 oslávenců ve třídě delfínů , ale nám to vůbec nestačilo. Vyrobili jsme si společný narozeninový dort z kartónu a k tomu jsme si zazpívali naši oblíbenou písničku Happy Birthday. Oslavenců tak byla plná třída.

To, že končí měsíc leden, pro nás znamená, že se loučíme s tématem počasí. Zvládli jsme to úplne perfektně.