Zvířata a jejich mláďata… 28.3.1.4. 2016

1. 4. 2016 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Celý týden jsme měli chuť se mazlit s kuřátky, jehňátky, kachňátky štěňátky, koťátky… Ale objevili jsme i háďátka a pulce – ti jsou také roztomilí!

V úterý jsme si všichni sdělovali velikonoční zážitky a rozjímali, jak vypadá jaro na farmě. Musí tam být hodně veselo, protože na jaře se rodí hodně mláďátek. Už víme, že je to proto, aby do zimy všichni co nejvíc vyrostli. Zkusili jsme zvířecím maminkám najít jejich děti a moc nás to bavilo, potom jsme společně namalovali roztomilá jehňátka na louce.

Ve středu jsme plavali s Tomášem a s Majdou jsme si povídali o prasátkách. Dokonce jsme si v angličtině přečetli pohádku o Třech prasátkách. Na procházce jsme objevovali první jarní kytičky.

Ve čtvrtek jsme skládali origami a povedla se nám úžasná kachňátka. Také jsme si přemýšleli, jak to vypadá v kachní rodině. Zahráli jsme si pexeso se zvířátky a mláďátky a vydali jsme se ven. Tam jsme důkladně prozkoumali žížaly a hledali jejich potomky.

V pátek jsme pozorovali žabí proměnu a přemýšleli, jak se rodí malá háďátka. Zahráli jsme si hry na zvířátka u kterých je vždy legrace. Potom jsme provětrali naši barevnou plachtu a míč a vyzkoušeli jsme si jak je naše parta sehraná. Šlo nám to krásně! Těšíme se na odpoledne, protože Terka přivede na návštěvu svého pejska – Viki a vyzkoušíme si canisterapii.

Tento týden se Žabičky seznamovaly pomocí pohybových a smyslových her s domácími zvířaty a jejich životy.

Básnička týdne:

Dvůr je plný mláďátek

chodí tam a nazpátek.

Slepice má kuřátka

husa zase housátka.

Koťátka jdou cestičkou,

za svou mámou, kočičkou.

A kdo to štěká u vrátek?

Sedm malých štěňátek.

Jak napovídá básnička, všechny Žabičky se proměnily v domácí zvířátka. Povídali jsme si o kuřátkách, kačenkách, štěňátkách, selátkách, telátkách, kůzlátkách.. no zkrátka o všem , co se pohybuje na dvoře. O životě, stravě a obydlí jednotlivých zvířátek.  K lepšímu pochopení a osvojení si nově nabitých znalostí jsme používali mnoho písní, říkanek, obrázků, pohádek a tematicky pohybově laděných her.

Vytvořili jsme si jehňátka a selátka, která můžete obdivovat na naší nástěnce a jejichž výroba děti velice bavila!

Nádherný víkend, ať vás vaše mláďátka nezlobí : ). Příští týden budeme cestovat v čase, protože nás čekají staré pověsti české.

Leckdo by si mohl myslet, že místo Defínků máme tento týden ve třídě především zvířátka z farmy. Naučili jsme se společně jména zvířátek i jejich mláďat včetně zvuků, které vydávají. Obzvláště jsme se zaměřili na jehňátka, selátka a káčátka.
Prací nás provázelo hned několik skvělých písniček ( Ducks like rain, 5 little ducks, I love the flowers etc. ), které jistě od dětí doma uslyšíte 🙂
A také jsme si zopakovali pohádku O třech prasátkách ve stejnojmenné anglické knížce.
Zaměřujeme se na popis věcí,tzn.rozšiřujeme zásobu přídavných jmen.

Odpolední aktivity:

Tvoření: Podívali jsme se na to, jak se klube kuřátko z vajíčka a vymodelovali jsme veselá kuřátka z papíru. Bydlí na chodbě v košíku.

Muzicírování: Pořádně jsme se rozezpívali s našim jarním repertoárem a zahráli jsme si s písničkou Jaro dělá pokusy.

Dokonce jsme stihli i prozkoumat kytičky, o kterých se v ní zpívá : ).

Sportovní klub: Venku se odpoledne udělalo krásně, tak jsme s velkou radostí sportovali venku. Vyzkoušeli jsme běh s orientací v prostoru a byla to parádní zábava. Někdy si to určitě zopakujeme!