Zvířata a jejich mláďata … 7.-10.4.2015

10. 4. 2015 | Kronika - Jirny

Velikonoční pondělí odstartovalo tento týden! Kluci „omladili“ holčičky, které jim na oplátku vymalovaly vajíčka a nachystaly dobroty. Úterý patřilo úvodu do tématiky domácích zvířat a jejich mláďat. Povídali jsme si o telatech, jehňatech a kůzlatech.

Zahráli jsme si hry i shlédli videa v angličtině se Susan. Ve středu nás čekala další mláďata. Vyrobili jsme si prasečí rodinku, která měla rypáčky vytvořené z kelímků od svačinek. Také jsme si vybírali kartičky se zvířátky, která máme v oblibě. Čtvrtek patřil hlavně zástupcům ptactva. Tradiční jarní kuřátka, housátka i kachňátka jsme obdivovali na IT. Potom jsme za pomoci vodových barev vytvořili další osazenstvo naší „školkové“ farmy. Poslední den jsme si povídali o rybách a o hadech. Rybky jsme ozdobili šupinami z otisků prstů. Přejeme krásný víkend a těšíme se na téma „Pod zemí!

V úterý jsme se s dětmi pobavili o tom, jak prožívaly velikonoce. Otevřeli jsme jsme téma zvířátek a jejich mláďat. První den jsme se bavili o kočkách a psech. Nakonec si každý  pomocí lepidla a skládáním malých papírků na sebe vytvořil vlastní kočičku nebo pejska.

Ve středu jsme se bavili o hadech a háďátkách. Děti se rozdělily do skupinek a každá skupinka pracovala jinou výtvarnou technikou (tempera, skládání a lepení papíru, prstové barvy, pastely). U IT jsme viděli spoustu různých druhů hadů a jejich mláďat. To se měli děti pokusit zachytit. Cíl byl naučit se kreslit vlnky.

Čtvrtek byl zasvěcen prasátkům a selátkům. Naučili jsme se o nich básničku a jedno jsme pořádně omalovali.

V pátek jsme si povídali o telátkách a jehňátkách. Děti se ve skupině pomocí vaty snažily vytvořit jehňátko. Nakonec jsme se naučili písničku „Když jsem já sloužil…“

Hudební kroužek

Tento týden jsme se seznámili s písničkou „Máme rádi zvířata“. Děti písnička moc bavila a tak jsme si ji zazpívali i s tabulí i s ukulelem. Také jsme samozřejmě nezanedbali hlasová a dechová cvičení, nácvik stupnice s názvy not a hudebně-pohybové hry. Také jsme zpívali nečekaný hit „Sandály“. Oblibou této písničky mě děti ohromily!

Tvořivá dílna

Společně jsme si vytvořili farmu. Z nastříhaných papírových obrázků zvířátek, strojů, domů, jsme si na velký papír vylepili a vykreslili statek. Použili jsme papír, voskové pastelky.

Sportovní hry

Rozcvičili jsme se důkladně všichni společně, zacvičili jógu s interaktivní tabulí. Zaběhali obíhanou. Zaskákali panáka. Procvičili balanc na balanční čáře.

Anglický klub

Tento týden jsme procvičovali jak se řeknou zvířatka, která bydlí na farmě. Také jsme zjistili, že v angličtině dělají zvířatká jiné zvuky než v češtině (sheep- baa baa, pig- oink oink, dog- woof woof atd.) Písničku Baa Baa Black Sheep už známe, tak jsme si ji opakovali. Celý týden jsme poslouchali oblíbenou anglickou písničku Old Mc Donald Had a Farm.

Key words: a horse, a chicken/ a chic, a pig, a donkey, a farm, a farmer, a cow, a goat, sheep

Písnička: