Zvířata a jejich mláďata (domácí a hospodářská) 1.-5.4.2019 Ú

5. 4. 2019 | Kronika - Jirny

Sovičky:

Tento týden jsme se věnovali hospodářským zvířatům, respektive jejich mláďatům. Ukotvovali jsme si jejich názvy, povídali jsme si mnoho zajímavostí ze života domácích a hospodářských zvířat. Na procházkách jsme si pojmenovávali kvetoucí stromy a rostliny.

V angličtině jsme se se sovičkami pomyslně vydali na farmy a ranče a říkali si, která zvířata tam můžeme vidět. Hráli jsme hry, ve kterých jsme se snažili jednotlivá zvířata popsat a ostatní hádali, o kom mluvíme. Vyprávěli jsme si pak nakonec také o tom, jaké mazlíčky máme doma my, jak vypadají a jak se jmenují.

S dětmi jsme se dostali na farmu, kde jsme pozorovali a pojmenovali zvířátka a jejich mláďata. Ani jejich specifické zvuky nám neunikly. Dozvěděli jsme se, co nám zvířátka do života přináší. Neopomenuli jsme ani, jak se ke zvířatům chovat. Naučili jsme se píseň Krávy, Krávy a začali jsme pracovat na velikonočních dárcích.

Uplynulý týden byl plný zvířátek a jejich mláďátek, naučili jsme se nová slovíčka: cow and calf, sheep and lamb, chicken and chick, dog and puppy…

Zazpívali jsme si píseň Old McDonald a podívali jsme se jak ta mláďátka doopravdy vypadají.

Kroužek zpěvu

Hodinu zpěvu jsme obohatili hereckou výukou. Děti se naučily vnímat dramatický a komediální tón hlasu. Naučili jsme se další sloku Želvy a zopakovali naše oblíbené naučené písně.

Hudební a taneční kroužek

Děti si užívaly písničku „Když jsem já sloužil“ s obrázky, které jim pomohly k zapamatování. Hráli jsme si na rodinky domácích zvířat, a tím si opakovali, kdo ke komu patří – rodiče, mláďata.