Zvířata a jejich mláďata… 3.-7.4.2017 B

7. 4. 2017 | Kronika - Bohnice

Tento týden byl ve znamení zvířátek a jejich mláďátek. Společně jsme si ukázali spoustu mláďátek, které již známe, ale byla také některá, která jsme viděli úplně poprvé. V týdnu nám moc nepřálo počasí a tak jsme sázeli nové keříky rajčátek uvnitř ve školce, společně s osením, které nám do Velikonoc určitě vyroste. Zvířátka byla i hlavním tématem u výtvarné činnosti, takže společně s motýlkem jsme si vyrobili i krásná kuřátka, použili jsme u toho lepidlo, krepový papír, barvy, nůžky a spoustu dalších pomůcek. V týdnu jsme měli i vzácnou návštěvu paní logopedku Míšu a ta nás všechny odměnila nějakou tou dobrůtkou, protože jsme byli moc šikovní.  V příštím týdnu začínáme výletem a mělo by nám přát i počasí, moc se těšíme!

V týdnu plném zvířátek bylo pro některé děti překvapivým zjištěním, že také zvířátka vydávají v AJ jiný zvuk než v ČJ. Takže i třídou nám to hezky bučelo a mučelo dvojjazyčně. Mladší děti se spíše zaměřily na zvířátka z farmy obecně, starší hlavně na mláďátka. Několik jsme znali již z písniček (např. Ducks like rain) a doplnili jsme dalšími (např. Five little ducks). Tuto známou anglickou písničku nám podpořila i krásná knížka s obrázky pro lepší pochopení významu. Mláďátka nakonec vyrostou, stejně jako v nádherné písničce od kanadského písničkáře Raffiho – “Everything grows” (Všechno roste). S předškoláky jsme zopakovali geometrické tvary ve spojení s číslem a barvou.

Anglický klub

S dětmi poslední dobou procvičujeme přítomný čas a slovesa při hře What is she doing? V tomto týdnu skládaly děti známá písmena z předmětů ve třídě. Pomalu dokončujeme knihu O obrovi a četli jsme si pohádku Malá mořská víla.

Tento týden by velice zábavný a děti si ho moc užily, protože jsme si povídali o zvířátkách, která děti milují! Začátek týdne jsme otevřeli povídáním si o zvířátkách a jejich mláďátkách, která žijí na dvoře a na farmě. Mezi taková zvířata patřila prasátka, kravičky, koníci, slepičky, ovečky, kozičky, pejsci a kočičky. Kromě poznávacích tematických her jsme si povídali o tom, jaký užitek nám přinášejí tato domácí zvířátka a jak bychom se o ně měli starat. Píseň týdne byla „Starý farmář farmu měl“ (Old McDonald had a farm“) a „Jaro dělá pokusy“.

Logopedická prevence: hláska „š“

Rytmika/tanečky/dramaťák

Zahráli jsme si na mláďátka a naučili jsme se básničku „Kdy bude mít svátek svatý Dyndy“, byla u toho spousta legrace.

Tvoření

Společně jsme namalovali jarní obraz. Použili jsme suché pastely, tuš i tempery a výsledek je úchvatný!

Muzicírování

Pořádně jsme se rozhýbali a potom jsme společně s Jarkem Nohavicou zpívali písničku „Kozel“, moc se nám líbí.

Sportovní klub

Krásně jsme se vyřádili při běhu s úkoly. Byla to paráda!

Věda je zábava

Důkladně jsme prozkoumali tulipán zevnitř a potom jsme testovali, jak v rostlinách

vzlíná voda. Tento pokus pár dnů potrvá. 🙂