Zvířata a jejich mláďata… 9.-13.4.2018 Ú

13. 4. 2018 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme si opět náramně užili. Na IT tabuli jsme sledovali líhnutí kuřat, kachňat, čápů a labutí. S úžasem jsme pozorovali, jak přicházejí na svět selátka, jak vypadají malí králíčci… Zaposlouchali jsme se do zvuků zvířat a dle nich jsme určovali jejich názvy. Naučili jsme se pojmenovat mláďata hospodářských zvířat a obou jejich rodičů. Už se těšíme na výlet do farmaparku, kde si vše znovu zopakujeme.
Logopedie: hláska Ž
Grafomotorika: přerušovaný horizont
Angličtina: tento týden jsme se věnovali zvířátkům na farmě a jejich mláďatům. Na IT tabuli jsme si ukázali zvířátka a postupně jsme k nim přiřazovali jejich mladé. Zahráli jsme si hru na zvuky podle kterých děti hádaly, které zvířátko je které a kde jsme se také dozvěděli, že česká zvířátka vydávají odlišné zvuky než ta anglická. Vyrobili jsme si vlastní farmu i se stodolou (barn) a po sléze jsme s obrázkem pracovali. Naučili jsme se novou písničku „Old MacDonald“ a básničku „Mother hen“.
Anglický klub: na anglickém kroužku jsme přiřazovali zvířátka do jejich obydlí (stable, barn, pond, coop). Vypracovali jsme si pracovní listy s mláďaty a povídali jsme si o tom, co nám zvířátka dávají.

Tématem tohoto týdne bylo Zvířata a jejich mláďata. Povídali jsme si o zvířatech na farmě – jak se o ně starat a co rádi jedí. Ale především jsme se učili, jak se říká jejich mláďátkům. Vše jsme si ukazovali na tabuli a nebo v ilustrované knize. Jelikož bylo krásné počasí, chodili jsme ven a hledali v lese různá zvířata (především ptáčky). U potoka jsme si prohlédli kačery.V lese zase různé broučky. Vyrobili jsme si kytičky ve váze, kde jsme trénovali především stříhání.
Angličtina: zvířátka známe již velmi dobře, ale co jejich mláďata? Učili jsme se je nejen pomocí IT tabule, ale také např. básničky „The dog says…“ Život zvířat na farmě nás moc bavil, dozvěděli jsme se, kde zvířata žijí a co mají rádi. V pondělí se v Úvalech konal Den učitelů, bylo to moc příjemné setkání s bohatým programem.
Hudební a taneční kroužek: povídali jsme si o zvířátkách z farmy. K tomu se skvěle hodila píseň Když jsem já sloužil. Opakovali jsme písně My jsme velké lištičky a Hlavně, že jsme na suchu. Nakonec jsme si pustili video z pražské O2 arény, kdy kapela Metalica zahrála českému publiku Jožina z Bažina. Jelikož je to jedna z nejoblíbenějších písní našich Soviček, museli jsme si tuto kuriozitu pustit. 🙂 Děti u toho tancovaly a zpívaly.
Kroužek zpěvu: věnovali jsme se dechovým cvičením (syčení, foukání do vody brčkem atd.). Poté jsme pozorovali naše jazýčky a rty v zrcátkách. Zkoumáme naše ústa, jak pracují při zpěvu. Nakonec jsme si zazpívali píseň Potkan, Červený šáteček a novou písničku Sluníčko, sluníčko.
Výtvarný kroužek: tento týden jsme si k tématu ,,Zvířata a jejich mláďata” vyrobili slepičku držící malé kuřátko.
Sportovní kroužek: využili jsme nádherného počasí a všichni jsme si protáhli tělíčka na sluníčku a zahráli jsme si i s padákem.