Zvířata u potoků a řek… 23.-27.5.2016 Ú

28. 5. 2016 | Kronika - Jirny

Tento týden začal netradičně, a to výletem na výstavu “ Noemova Archa “ v Národním Muzeu.

Měli jsme možnost si zde prohlédnout  různé druhy zvířat, poslechnout si jejich zvuky, porovnávali jsme  jejich stopy, mohli jsme si sáhnout na srst lva…

V úterý jsme na výstavu navázali a povídali si o živočiších, která žijí u potoků, řek, u rybníka a pod zemí.

Pracovali jsme s IT tabulí, s demonstračními obrázky, pozorovali jsme, jak se chovají naši šneci 🙂

V rámci tématu jsme začali nacvičovat i překvapení pro maminky a tatínky na naši Zahradní slavnost.

V neposlední řadě jsme mezi námi přivítali novou kamarádku Emičku 🙂

Tento týden byl v angličtině věnován především nácviku písní a básní na besídku, která se bude konat v naší školce dne 14.6.2016. Také jsme si povídali o zvířátkách žijících kolem českých vod jako jsou žáby, ryby, kachny nebo hadi. ( slovíčka – frog, fish, duck, snake).

Logopedie

Začali jsme procvičovat hlásku “ R „.

Tento týden se Sovičky zajímaly o zvířátka žijící ve vodě a v podzemí.

První den nás čekal velký výlet do Národního muzea na výstavu Archa Noemova. Děti viděly mnoho zvířátek a poutavým příběhem je provázeli průvodci.

Druhý den jsme si povídali o bobrovi a vydře. Na IT ukázkách jsme si ukazovali, jak žijí a čím se živí. Pak jsme si postavili nory a hráli hru na přenášení potravy a pojmenování různých druhů zeleniny a ryb.

Také jsme hovořili o krtkovi, pavoukovi a žížale. Dozvěděli jsme se,  proč vylézají v dešti nad povrch země a jak okysličují zeminu. Pak jsme zpívali o jaru a zvířátkách. Písničky jsme sami doprovázeli   na hudební nástroje. Ve čtvrtek nás čekala výtvarná výchova. Provázkovou metodou jsme vytvářeli nádherné obrazce. Pak jsme začali trénovat na besídku.

Pátek pro nás byl opět opakovacím. Nejprve jsme si povídali o všech zvířátkách a pak zpívali a tancovali.

Tanečky:

Příprava na Zahradní slavnost – „Šnečí taneček“, „Rybí taneček“, „Žabí taneček“. Opak: předešlých tanců Zumby.

Hudebka:

Seznámení s „Vodnickou písní“ s dram.doprovodem. Nácvik písní a říkanek na besídku.

Tvoření:

Pečení „šneků“ z listového těsta – natírání náplně(nutela,marmeláda, nebo skořice), motání ulity. Všichni si moc pochutnali 🙂

V průběhu celého týdne tvoříme výzdobu na „Vodní pohádku“. Využití temperových barev, bublinkové fólie, štětců, metal.fixů.