1.-2. září 2016 – první školní dny… Ú

3. 9. 2016 | Kronika - Jirny

První dva dny nového školního roku jsme si náramně užili!!! Nejdříve jsme se společně rozkoukali po nové třídě, zkontrolovali všechny hračky, naučili jsme se nová pravidla ve třídě a přivítali jsme mezi námi novou paní učitelku Báru.

Děti z ní byly doslova nadšené. My mezi sebou Báru vítáme a přejeme jí, aby se jí mezi námi líbilo tak, jako se tu líbí nám.

Hned první den jsme se vrhli na voňavé a barevné pokusy. Děti byly u vytržení z barevných želé mýdel, která se třesou,  poskakují na tácu, jsou kluzká, takže nám utíkají z ruky a dá trochu práci je chytit. K tomu všemu voní jako opravdové maliny, citrony, banány…

Hra s barevnými  želé mýdly byla opravdu podařená. A co teprve vodní bomby!!! To byla teprve zábava!!! Ve vodě mění barvy, prskají, mají v sobě třpytky a opět nádherně voní! A každá je jiná! Bára nás veškerými taji vodních bomb a mýdel provázela v angličtině. Připadali jsme si jako v říši divů a pohádek. Z celého dne jsme si odnesli na památku krásnou fotečku z polaroidu.

Náš nový školní rok jsme zahájili tématem „Vítáme vás“ a budeme v něm pokračovat i týden následující.

Do třídy Lištiček přišly nejen děti, které již školku navštěvovaly, ale i děti nové. Některé z nich zůstaly ve třídě ještě s rodiči, aby si společně mohly prohlédnout třídu a získat tak větší jistotu v novém prostředí.

Když rodiče odešli, sešli jsme se s dětmi v kruhu a zazpívali si pohybovou písničku Kolo, kolo mlýnský, zatančili si krátce na moderní hudbu jako veverky a na závěr si děti odpočinuly při relaxační hudbě. Po svačince jsem děti svolala do kruhu říkankou a s plyšovou lištičkou, se kterou se budeme každý den vítat. Prostřednictvím lištičky jsme se seznamovali. Pak jsme se přesunuli na dvůr školky, kde pro děti bylo nachystané barevné, voňavé a třpytivé kouzlení ve vodě.

Druhý den jsme se sešli opět v kruhu s písničkou Kolo, kolo mlýnský a přidali jsme pohybové říkanky nové – říkanka Brambora,  Žába leze po žebříku a Bublina. Dětem se tyto říkanky líbily, protože je chtěly opakovat. A budeme je opakovat i v dalších dnech. Na závěr si děti odpočinuly při relaxační hudbě. Po svačině jsme se sešli opět s naší lištičkou, které děti zopakovaly svá jména. Pak jsme si zahráli na třídní autobus, se kterým jsme jeli na „výlet“ po třídě a pojmenovávali jsme různé části třídy a říkaly jsme si, co se v takovém prostředí dá dělat. Naším autobusem jsme navštívili i třídu soviček a pak jsme dojeli až na zahradu, kde jsme si řekli venkovní pravidla.

V odpoledních hodinách si děti zasoutěžily (házení kroužku na terč, přenášení balonku na lžíci a shazování kuželek míčem). Každé dítě si za svoji snahu v soutěžích odneslo odměnu. Po soutěžích se děti sešly u her s padákem.