Záchranné složky ..10.-14.5.2021 B

14. 5. 2021 | Kronika - Bohnice

150, 155, 158, 112 – to jsou důležitá telefonní číslo, která už známe a víme jak postupovat při volání o pomoc. Postupně jsme si hráli na hasiče, policisty a záchranáře a naučili se u toho pěknou básničku. Další činností bylo poznáváni dopravních značek. Každý si jednu vybral a snažil se co nejpřesněji namalovat stejnou značku na papír. V týdnu jsme si také zopakovali, jaké bezpečnostní doplňky používáme v autě, na kole, koloběžce a na kolečkových bruslích. Stihli jsme si ukázat také práci záchranářů, hasičů a policistů na IT, která je někdy velmi nebezpečná, ale o to zajímavější.

Uplynulý týden jsme si povídali o záchranných složkách“ emergency response“. Slova jako „police, policeman, firefighter, doctor, nurse“ většina dětí už zná a tak jsme si také řekli, co všechno používají „police badge, penalty block, handcuffs, bandage, stethoscope, injection, fire hose, chainsaw, hydrant“ a zazpívali jsme si písničku „I am a little fireman“.

Záchranné složky (a dopravní značky)

Hned v pondělí jsme si pověděli, jak jsme strávili Den matek. Na IT jsme zhlédli video o cvičení IZS, to se nám líbilo moc! Hráli jsme si na hasiče, policisty a záchranáře a nakreslili jejich vozy. Poslouchali jsme všemožné sirény a písničky o hasičích a sanitce. Pak jsme se věnovali dopravním značkám. Povídali jsme si o výstražných, informativních, příkazových i zákazových. Barvy nám pomohly je od sebe rozeznat. Každý si pak vybral značku, jakou chtěl a nakreslil ji. Nezapomněli jsme ani na důležitá telefonní čísla; 150, 155, 156, 158 a 112. A na závěr týdne jsme si pověděli něco o bezpečnosti silničního provozu a výstroji na kolo.

Výlety do zahrad… zoologické a botanické!

V úterý 11.5. se dvě skupiny výletníků vydaly navštívit zahrady. Předškoláci a budoucí předškoláci šli do ZOO a menší děti navštívili Botanickou zahradu. V Botanické se nám líbilo všechno! Viděli jsme krásné stromy, rozkvetlé barevné květiny a vydováděli jsme se na lesním hřišti. A na oběd byla PIZZA! Mňam! Počasí nám přálo a výšlap jsme (až na pár bolavých nožiček 🙂 ) zvládli!

V Zoologické zahradě to bylo parádní – viděli jsme ledního medvěda, slony, vydry, lachtany, zebry, žirafy, hyeny, hrocha a další a další zvířátka. Vyřádili jsme se na oblíbením hřišti BORORO a zblajzli na oběd PIZZU! Byla mňamózní ! Cesta zpátky byla sice trochu horká a zdlouhavá, ale na jejím konci byla odměna – ZMRZKA! Celkem jsme za výlet odťapali 10,2km – BRAVO! 🙂

Rytmika, tanečky, dramaťák: na zahradě proběhlo několik hasičských zásahů včetně rozbalování hadice ????.

Tvoření: relaxovali jsme po velkolepém 10km výletě a kreslili křídou na chodník.

Sportovní klub: cvičili jsme jógu s velkým úspěchem.

Muzicírování: hráli jsme na tělo a Orffovy nástroje. Rytmus je náš kamarád!

Rytmika, tanečky, dramatizace: Hráli jsme si na dopravní policii a už známe pravidla silničního provozu.

Tvoření: Vyrobili jsme si vlastní dopravní značku.

Sportovní klub: Zahráli jsme si vybíjenou na zahradě naší školky.

Muzicírování: Pilně nacvičujeme představení na besídku.