Advent a příprava na Mikuláše… 23.-27.11.2015 B

27. 11. 2015 | Kronika - Bohnice

Delfínci a Žabičky:

Prožili jsme týden radostného očekávání. I když to ve školce vypadalo velmi komorně, nachystali jsme pro Mikuláše spoustu překvapení.
V pondělí jsme si společně se Žabičkami povídali o tom, co je to ADVENT. Vyrobili jsme krásně vyzdobené krabičky do adventního kalendáře. Každý si v něm najde tu svou.
V úterý jsme se věnovali dokončení kalendáře. Nalepili jsme do něj 24 krabiček a pamatovali jsme i na naše nemocné kamarády. Nikdo nepřijde zkrátka!
Ve středu jsme se konečně dočkali prvního sněhu a byla pořádná koulovačka. Zkoulovali jsme Lenku i Tomáše a byla to veliká legrace. Ještě jsme stihli vyrobit úžasné pozvánky na vánoční besídku : ).
Ve čtvrtek jsme rozebírali, kdo to je Mikuláš a proč nosí dětem dárky. Také jsme pátrali po tom, proč má u sebe čerta a anděla. Vybarvili jsme si obrázky svatého Mikuláše a zkoumali, jak je oblečený.
V pátek jsme vzpomínali, co se nám z celého týdne nejvíc líbilo a zazpívali jsme si písničky pro Mikuláše. Až k nám příští týden dorazí, uslyší, že nám to ladí : ).
Krásný první adventní víkend. Těšíme se, že se potkáme u vánočního stromku v Úvalech a nejvíce se těšíme na naše nemocné kamarády a samozřejmě na MIKULÁŠE!

Vzhledem k rekordně nízkému počtu dětí kvůli vysoké nemocnosti jsme tento týden procvičovali a opakovali, aby naši toho času nemocní kamarádi o nic nového nepřišli.

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Zahráli jsme si pohádku o tom, proč chodí Mikuláš s čertem a andělem. Pro velký úspěch hned dvakrát!
Tvoření: My se čertů nebojíme! Vyrobili jsme si vlastního, velikého, který slíbil, že bude hlídat školku : ).
Muzicírování: Trénovali jsme zpívání u vánočního stromečku. Nebylo nás moc, ale znělo to parádně.
Sportovní klub: Hráli jsme čertovskou hru. Čerti si museli pořádně hlídat své ocasy ze šátků, aby o ně nepřišli. Nejlépe je uhlídali čertice – Elenka, Magda a Evička.
Asi mají dobrou praxi… : )).