Advent a příprava na Mikuláše… 23.-27.11.2015 Ú

27. 11. 2015 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme začali divadlem. George opička s námi zažila dobrodružství adventu a rozdělení čtyř neděl do vánočních svátků. Učili jsme se anglicky i pojmenovat jednotlivé kovy spojené s těmito svátky a pouštěli jsme si tematické IT ukázky.

Stále zkoušíme naše vánoční vystoupení.

Další den jsme si ráno povídali o třech bytostech: Mikulášovi, andělovi a čertovi. Povídali jsme si o dobru a zlu. Dozvěděli jsme se, že Mikuláš patří mezi ty hodné lidi, jako sv. Martin, nebo Ježíšek který koná dobro. Ukazovali jsme si IT ukázky a dívali se na krátkou pohádku o nezbedném klukovi.

Nakonec jsme vyráběli pozvánky pro rodiče na vánoční koncert, který se nezadržitelně blíží. Všichni se již moc těšíme.

Ve středu jsme recitovali básničky a zpívali písničky a učili se vystupovat na jevišti v naší třídě.

Malé Lištičky samozřejmě byly s námi a zpívaly a tancovaly.

Další den  děti začaly připravovat dekorace a kulisy pro naše vystoupení.

Vytvářeli jsme Mikuláše i s berličkou v životní velikosti a další dekorace.

Pak jsme si společně zatancovali a zahráli na hudební perkusní nástroje se všemi dětmi

V pátek pro nás byl opakovacím dnem všeho, co jsme se tento týden dozvěděli.

Vyráběli jsme dekorace pro naší třídu na okna. Vločky a zvonečky a stromečky a další symboly těchto krásných svátků.

Tento týden se nesl ve znamení Mikuláše, kterého očekáváme my i děti. V rámci výtvarné výchovy jsme vyrobili krásného čerta a dokonce i Mikuláše. Krásně jsme si ověřili, že naše děti umí krásně pracovat jako tým, a to i napříč třídami. Mikuláše jsme totiž vyráběli společně se Sovičkami. Celá třída byla během práce prosycena tvůrčí atmosférou a písničkami. V minulém týdnu jsme se věnovali hrám na rozvoj smyslů a tento týden přišla na řadu literární výchova. Četli jsme dětem příběhy a následně je s nimi reprodukovali. Rozebírali jsme obsah, postavy, jejich charaktery (vše vázáno k Mikuláši), hledali jsme příběhy, ve kterých se vyskytují postavy čerta a anděla. Spoustu času jsme také trávili cvičením na besídku. Nezapomeňte, už tuto neděli zpíváme při rozsvěcení vánočního stromu. Všechny děti se na to opravdu nadřely. Nezapomeňte je tedy prosím dostatečně odměnit potleskem, zaslouží si ho. V úplném závěru bychom chtěli poděkovat za Vaše pozitivní ohlasy, které nám sdělujete prostřednictvím dopisů nebo ústně. V Sofia School jsme se vždycky snažili být jiní, s tím opravdovým a moderním přístupem k dětem a dát jim vše, co potřebují, aby u nás byly skutečně šťastné. Na dětech jsou vidět obrovské skoky a my jsme velmi rádi, že to vidíte a umíte tak krásně ocenit. Právě díky uznání Vás rodičů, jsme tím, kým jsme. A my věříme, že jsme školka, kde vždycky byly, jsou a budou nejdůležitější děti, ke kterým je přístupováno s obrovským pochopením, tolerancí a láskou. Nemůžeme se dočkat příštího týdne, který bude plný překvapení a také se nemůžeme dočkat vzájemného setkání pod vánočním stromem.

Tento týden jsme si povídali na téma Advent, v angličtině jme se učili slovíčka čert, Mikuláš a anděl. Děti si během týdně čerta i Mikuláše vyrobily. Opakovali jsme si v kroužku věty what is your name, how are you and nice to meet you. Intenzivně jsme se dále připravovali na již blížící se vystoupení u rozsvícení vánočního stromku na Úvalském náměstí.

Tvořivá dílna

Vyráběli jsme dekorace z vizovického těsta. Nejdříve jsme těsto vyváleli a pak vykrájeli vánoční vzory. Když jsme pečivo upekli, krásně jsme výrobky ozdobili barvami a vyzdobili jsme jimi školku.

Sportovní hry

Nejdříve jsme se rozcvičili jako sněhové vločky. Zacvičili jsme si jógu a také cviky ve dvojicích. Zaběhali závody. Zahráli jsme si s padákem na myšičky a na poupátko.