Aktuální informace ze Sofia School 23.3.2020

23. 3. 2020 | Aktuality

Vážení rodiče, zde Vás budu informovat o aktuálních událostech v Sofia School, nakoukněte, prosím, častěji.
Vzhledem k tomu, že maily ode mě někomu padají do spamu, dopis, který jsem posílala včera mailem, opět předkládám zde.
Dále Vám posílám možnosti a doporučení pro práci s předškoláky a info k otevření školky 25.3.2020
Do večera dnes v pondělí mi, prosím, nahlaste, kdo ve středu přijde.

Ve středu 25.3.2020 otevíráme provoz. Prostory jsou vydezinfikované, dveře, podlahy, koupelny i třídy. Předávání dětí – v rouškách mezi dveřmi, převlékneme je sami. Roušky budou děti nosit venku, měly by i uvnitř. Přijďte v roušce, pokud máte víc pro dítě, přineste. Zítra jich asi dvacet ušiji a postupně budeme dodávat do poboček. Pokud by někdo z Vás měl doma gumu šíře nejvíce půl cm, prosíme, dodejte.
Stravné:
Vzhledem k malému počtu dětí přihlášených tento týden Vás žádáme o stravu do pátku s sebou, vše připravíme a ohřejeme.
Od příštího týdne pro nás bude vařit jiná firma, protože náš dodavatel, který vaří pro školy, má zavřeno. Nemějte obavy, vše bude zajištěno.
Prosím, přineste s sebou nové kelímky, kartáčky.
Režim zachováme takový, na jaký jsou děti zvyklé, ven půjdeme pouze na zahrady.
Kroužky se přesunou na červen, potažmo i na září.

Info pro předškoláky:
Vážení a milí rodiče.
Dovolte mi poděkovat Vám za Vaše vstřícné jednání a přístup. Zároveň bych ráda reagovala na prosby některých z Vás, zejména rodičů předškoláků, o náměty k práci s nimi. Úvodem bych Vás ráda uklidnila a ubezpečila Vás, že Vaše děti jsou připravené na přechod do 1. tříd. Tím, jakým způsobem a v jakém rozsahu měly a mají předškoláka v naší školce, se nemusíte obávat, že by jim něco uniklo. Nicméně chápu, že děti pracovní listy a předškolák ve školce baví. Tudíž Vám zasílám následující odkazy.
Pracovní listy v tištěné formě vycházejí především z prac. listů od p. Bednářové. Lze, pokud byste měli zájem, objednat on line. Tyto pracovní listy můžete využít i v 1. a 2. třídě.
https://www.knihydobrovsky.cz/autori/jirina-bednarova-168659
Doporučuji zejména:
Orientaci v prostoru a v čase
Rozvoj zrakového vnímání
Počítání soba Boba
Mezi námi předškoláky
https://www.kosmas.cz/hledani?Filters.AuthorId=-22104&Filters.Filtered=True&sortBy=datum&Facets=4194174&query=&page=1-2

S dětmi pravidelně hrajeme interaktivní hry na ČT-D
https://decko.ceskatelevize.cz/hry
Tady bych doporučila:
Mozkovnu (Zapoj paměť a Odolej intuici)
Kouzelný vláček
Pexeso: Doktor Žako
Další pexesa, která na stránce najdete (Víla Amálka, Racochejl, Šmoulové)
Rozbité zrcadlo
Prasátko Peppa: Počítání na ledě
Kouzelný výtah
Popletená zima

Také hrajeme sudoku. Link posílám. Děti vše znají. Umí si nastavit level a hrát.
https://sudoku.madness.sk/
https://sudoku.madness.sk/?size=4
Následující sudoku je těžší, ale s dopomocí na to děti přijdou.
https://sudoku.madness.sk/?size=2

Ze slovních her bych vypíchla zejména:
Slovní fotbal
Hru „Šla babička do městečka“.
Dále roztleskávání slov na slabiky a určování prvního a posledního písmene.

Výše zmíněný dopis :
Vážení a milí rodiče,
stejně tak jako Vy, i my ve školce s obavami sledujeme, jak se situace s pandemií vyvíjí. Myslím, že všichni, Vy i my máme obavy o své blízké, o své děti, o nás samé. Za celý team Sofia School mohu prohlásit, že všichni děláme, co je v našich silách, abychom se mohli o Vaše děti postarat tak, jako to děláme vždy. V pondělí 23.3.2020 budeme obě pobočky dezinfikovat, abychom pro Vaše děti mohli školky opět otevřít. Prostory se vyvětrají a ve středu 25.3.2020 bychom Vás opět rádi přivítali, tedy pokud nevyjde nové vládní opatření.
Naši pedagogové důsledně dbají na zvýšenou hygienu a nosí roušky. Totéž bychom žádali po Vás. Předání dětí by mělo být velmi rychlé, nebojte se, my děti ihned zabavíme. Samozřejmě spoléhám na Vaši serioznost, pokud jste se Vy nebo někdo z Vašich blízkých dostali do kontaktu s koronavirem, že přijdete až po povinné karanténě.
Nikdo z našich pedagogů není nakažen, ani se s nakaženými nesetkal.

Chceme podpořit všechny rodiče, kteří musejí pracovat, a proto se postaráme o Vaše děti.
Ráda bych Vás požádala o shovívavost. V této době jsme všichni na stejné lodi a musíme si pomáhat. Tuto velmi těžkou dobu musíme společně překonat a co nejdříve se vrátit k normálu.
Ujišťuji Vás, že u nás nastala doba šetření, platíme řádně své závazky, ale všichni pedagogové jsou srozuměni s tím, že nebudou žádné odměny, byť by si je zasloužili. Nemáme tak veliké rezervy, abychom přežili bez příjmů od Vás. Pevně věřím, že nás v tom nenecháte. Mohla by pak nastat situace, že bychom se neměli kam vrátit. Nevěřím, že nám stát poskytne pomoc, zatím se o tom rozhodně nemluví.

P.S. Pro všechny pedagogy jsem našila celkem 50 kvalitních roušek. Alespoň něco.
Prosím, sdělte mi mailem nebo sms nejpozději v pondělí 23.3.2020 zda ve středu 25.3.2020 přijdete, objednáme stravu. V případě malého počtu dětí prosím o jídlo s sebou.

Pokud budete mít jakékoli náměty a dotazy, kdykoli volejte na 775031603.
Ještě mi dovolte, abych Vám poděkovala za podporu, milé maily a důvěru, které si velmi všichni vážíme. Věřím, že se brzy setkáme v plném počtu.

Upřímně Vás zdraví Dana Svobodová a kolektiv Sofia School