Americký týden… 15.-19.6.2015

18. 6. 2015 | Kronika - Bohnice

Dobrodružné objevování Ameriky se nám moc líbilo. Jen jsme trochu záviděli Kolumbovi, že tam byl první.

V pondělí jsme zjistili, že Ameriky jsou dvě. My jsme se pustili do zkoumání té severní a podívali jsme se do USA. Namalovali jsme parádní vlajku Spojených států a už víme, proč je tam 50 hvězdiček!

V úterý jsme společně dolepili všechny hvězdy na vlajku a u toho si povídali, co se nám na Americe líbí. Stihli jsme ještě procvičit překvapení na Zahradní slavnost. Těšte se!

Ve středu jsme se vrhli na umění. Detailně jsme si prohlédli Sochu svobody a přemýšleli nad tím, jak to vypadá uvnitř, protože jsme se dozvěděli, že slouží jako vyhlídková věž.

Ve čtvrtek jsme se vrátili k pilování našeho zahradního překvapení a rozhodli jsme se vyzkoušet si ho na místě činu – na zahradě. Bude to paráda!

V pátek jsme se vydali do přírody. Navštívili jsme Yellowstone  a podívali jsme se na zvířata, která tam žijí a na to, jak bydlí a vypadají indiáni. Mír s vámi! HOWGH.

Tento týden jsme se žabičkami poznávali Spojené státy americké (USA) hravou a zábavnou formou. Dětem jsme ukazovali zajímavosti, rarity, památky a přírodní krásu těchto oblastí.

V pondělí a v úterý jsme s dětmi objevovali nový kontinent , který byl pro většinu žabiček znám jako místem narození Michaela Jacksona a Mickeyho Mouse. 🙂

Další dny jsme se seznamovali s mořeplavcem Kryštofem Kolumbem a hravou formou si představili, jak mohl nový kontinent objevit. Simulovali jsme bouři na moři a samotný Nový Svět.

Ve čtvrtek a v pátek jsme hráli tématické hry Amerika přesedá, listovali v atlase a mapě apod. Vyrobili jsme si Kryštofův vor, pomocí dřevěných dýh, které si děti ozdobily vlajkami a plachtami 🙂

Kromě tohoto tématu si děti pro maminky a tatínky připravily básničku a píseň, kterými by je rády potěšili během Zahradní slavnosti.

Anglický klub

Navštíveným kontinentem tohoto týdne byla Amerika. Děti vyráběly Sochu svobody, anglicky počítaly hvězdy na americké vlajce a prostřednictvím videa jsme se podívali i do New Yorku.

Slovní zásoba: The U.S.A., New York, The Statue of Liberty, Hollywood, a flag, fifty countries (stars), a buffalo, a bear,

Písnička: https://www.youtube.com/watch?v=G40USHZrAFw

Odpolední aktivity

Rytmika, tanečky, dramaťák: Připravujeme další překvapení na Zahradní slavnost a jsme napjatí, jaký bude mít úspěch : ).

Tvoření: Vyrobili jsme společně Sochu svobody. Naše není tak velká, jako v Americe, ale impozantní je dost!

Muzicírování: Procvičili jsme si s Terezkou hlásky a celá školka zářila barevně, protože jsme zpívali písničku Barvy od Svěráka a Uhlíře.

Sportovní klub: Rytmus v těle máme, tak jsme ho trochu poškádlili a s chutí si zabubnovali. Šlapalo to jedna báseň.

Přejeme sluneční víkend, letní pohodu a my příští týden začínáme balit kufry, protože se moc těšíme na prázdninové zážitky!

Vyhráli jsme 1.místo a cenu poroty ve výtvarné soutěživ konkurenci 91 mateřských škol.

Soutěž s tématem „Slunce svítí na všechny“ a „Nejlepší chvíle s kamarádem “ pořádalo Centrum sociálních zdravotních služeb Poděbrady pod záštitou Středočeského kraje. Z 1031 prací ty naše byly vybrány jako nejlepší !   Cenu nám předala paní senátorka parlamentu Emilie Třísková společně s náměstkem hejtmana pro školství Střed.kraje Paedr. Milanem Němcem.

Vítězné výtvarné práce si prohlédněte ve fotogalerii týdne 15.-19.6.2015