Americký týden…21.-25.5.2018 B

25. 5. 2018 | Kronika - Bohnice

V tomto týdnu jsme procestovali celé Spojené Státy Americké. Ukázali jsme si kolik je v USA států, jakou mají vlajku, památky, vodopády a další zajímavosti, které můžeme vidět jen v Americe. Také víme, že Amerika je velmi daleko a že se tam určitě už někteří z nás dorozumí anglicky. Tento týden jsme stihli mimo dvou plavání ještě parádní výlet do centra řemesel v Ostré. Výlet byl opravdu povedený a každý z nás si mohl za 5 grošů koupit, co chtěl. Kluci stříleli z luku, holky si nakoupili prsteny z drátků, někteří si vyráběli mýdlo, jiní zase loutku a téměř všichni rýžovali zlato. Byla to vážně paráda a i počasí nám vyšlo. Na konci týdne jsme si ještě „uvařili“ skvělé americké hot-dogy a každý si ho ochutil dle libosti kečup/hořčice. Mňam, ten byl. Už se blíží loučení s předškoláky a tak zpíváme, tancujeme a moc se na setkání s Vámi těšíme.

Angličtina: Americký týden jsme začali s americkou vlajkou, vysvětlili si z jakého důvodu je tam právě 50 hvězd a zapamatovali si kolik a jaké barvy na ní jsou. Ukázali jsme si, kde najdeme a jak vlastně vypadá socha svobody /Statue of Liberty/, jaké je hlavní město U.S.A. a na IT tabuli si pustili státní hymnu a ukázali několik zemí jež leží na území United States of America.

Tento týden jsme si povídali o USA! Prohlédli jsme si ty nejznámější památky Nového světa, na IT tabuli navštívili několik měst a ve Washingtonu jsme se setkali s panem Washingtonem! Byl to báječný výlet, nejvíce se nám líbila americká příroda. Poslechli jsme si nejen americkou hymnu, ale také hezkou písničku „God bless America“. Vyrobili jsme si papírové hot-dogy a v pátek nás překvapili naši kamarádi Delfínci, když pro celou školku připravili opravdové hot-dogy! Ovšem vrcholem týdne byl jistojistě středeční výlet do historické vesnice řemesel a umění – Botanicus. Viděli jsme na vlastní oči, jak se vyrábí svíčky, šperky, provaz, mýdlo, loutky a také jsme si vyzkoušeli lukostřelbu. Pěkně nám to svištělo! Počasí nám přálo a výlet jsme si moc užili!

Rytmika, tanečky, dramaťák: pilně připravujeme zahradní překvapení.

Tvoření:  vyráběli jsme kulisy.

Sportovní klub: po nádherném výletě jsme relaxovali na zahradě.

Muzicírování: zdramatizovali jsme písničku Králík.

Věda je zábava: už víme, co je chromatografie.