Americký týden… 22.-26.5.2017 B

26. 5. 2017 | Kronika - Bohnice

Na začátku týdne jsme si pomocí interaktivní tabule ukázali, kde vůbec leží severní Amerika, co je typické pro Spojené státy Americké a také zajímavosti z této velké země. Každý z nás měl k USA svoji historku. Někdo už tam dokonce byl, někdo zná spousty věcí třeba z filmu nebo knížek. Sochu Svobody už určitě pozná každý. Ve středu jsme si uvařili „typické“ americké jídlo a to „HOTDOG“. Není to horký pes, ale párek v rohlíku, který všichni dobře známe i u nás v ČR. Někdo si ho ochutil kečupem, ale všichni vlaječkou USA. Byla to dobrota. Plavání tento týden bylo trochu neobvyklé, ale zato velmi zajímavé. Zkoušeli jsme si 1. pomoc, masáž srdce a vše, co k záchraně tonoucího potřebujeme znát. Samozřejmě jsme si i zaplavali. Čtvrteční divadlo Mirma nás velmi pobavilo. Nejdříve se zdálo, že hrdina pohádky „Jak se budí jaro“ budík, nenajde kamarádku budíka, ale vše nakonec dobře dopadlo. Na závěr týdne jsme potrénovali jemnou motoriku stříháním, barvením a lepením. Byla z toho krásná vlajka USA, kterou si každý vyrobil. Celou školkou už zní spousta písní, které uslyšíte na zahradní slavnosti. V dalším týdnu nás čeká velmi zajímavé téma PLANETA ZEMĚ.

Z  Británie se naši Delfínci tento týden přesunuli přes oceán do USA. Nejdříve jsme se pokoušeli „USA“ vyslovit, později také další slovíčka s touto zemí spojená (např. flag, stripes, stars, president etc). Jako každý týden jsme si přečetli hezkou knížku. A jelikož jsme si povídali s některými Delfínky celé ráno o teplém počasí a o tom, jak nám krásně vše roste, byla to kniha o zahrádce. S růstem je spojena i písnička, kterou zpíváme, Everything grows.Také jsme se společně postarali o kamaráda šneka a rajčátka, která nám rostou v květináčích. Ke konci týdne předškoláci předvedli, jak skvěle znají v AJ geometrické tvary a hledali jsme je i u nás ve třídě.

Anglický klub

S dětmi jsme procvičovali přítomný čas a s ním spojené otázky, zopakovali jsme si hlásku Mm a slovíčka. V dalším dni jsme se především věnovali konverzaci a porozumění textu. Máme opět novou legrační knihu: Jack and the flum flum free o dobrodružné cestě dětí na lodi, za záchranou babičky.

Rytmika, tanečky, dramaťák

Pilně připravujeme překvapení pro maminky a tatínky. 🙂

Tvoření

Malovali jsme obrovské divadelní kulisy a moc se nám to líbilo!

Muzicírování

Písnička Sandály od Petra Skoumala rázem vyletěla na špici školkové hitparády.

Sportovní klub

Kardio civičení jsme si krásně užili.

Věda je zábava

Vyrobili jsme domácí bublifuk a hned jsme ho museli vyzkoušet.