Americký týden… 22.-26.5.2017 Ú

26. 5. 2017 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme společně procestovali Ameriku. Dozvěděli jsme se jak je veliká, kdo v ní žije, spočítali jsme z kolika států se skládá. S IT tabulí jsme se vypravili do historie, za prvními obyvateli, indiány. To bylo dobrodružství!!!

Logopedická prevence: hláska „R“

Grafomotorika: cviky uvolňující velké klouby, ukotvování špetkového úchopu

Na minulý anglicky týden jsme navázali americkým týdnem. Na mapě jsme si ukázali rozdíl mezi těmito zeměmi. Ukázali jsme si, kde všude se země rozléhá a velikostně jsme ji porovnávali s ostatními zeměmi. Pomocí obrázků jsme dětem ukázali nejznámější americké znaky/symboly (vlajka, New York, Washington D.C., Statue of Liberty etc). Dalším bodem byla americká strava. Bavili jsme se o pojmech „healthy X unhealthy“, „fat X slim“, „good X bad“. Na výtvarce jsme s dětmi vyráběli čelenky Statue of Liberty a její pochodeň. Na IT tabuli jsme dětem ukázali indiány, jejich typické znaky, způsob života a hlavně jsme jim vysvětlili, že právě oni jsou první obyvatelé této země. Indiáni děti velmi zaujaly a proto jsme se společně naučili indiánskou písničku.

Anglický klub

Na anglickém předškolákovi jsme s dětmi probírali americkou vlajku a americké státy (50 hvězd, 50 států), pracovali s mapou a procvičovali novou píseň. K písni jsme vymýšleli společně choreografii.

Americký týden byl u nás ve znamení Indiánů – dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o jejich životě, např. jak bydleli, jak si obstarávali potravu nebo jaké oblečení nosili. Dětem se velmi líbily indiánské čelenky, především pak ta velikého náčelníka. Život indiánů jsme měli možnost si vyzkoušet na naší zahradě, kde bylo pro děti připravené týpí. Nechyběly video ukázky na IT tabuli a stejně tak pohádky o indiánech.

V rámci tématu Indiáni jsme se naučili nová slovíčka – týpí, čelenka, totem, orel. Písničkou o deseti indiánech jsme pravidelně zahajovali naše povídání. Veliký úspěch měly u dětí indiánské tance, proto jsme si jeden takový („Eagle dance“) s chutí zatancovali… 🙂

Dramatický/pohybový kroužek
Kouzlo pouličního street dance, hip hopu, breakdance jsme s dětmi nasáli přimo z amerických klipů, kde tyto tance vznikly. Ukázali jsme si, jak je možné pracovat s tělem a naučili se základní prvky. Taky jsme si ukázali, jak to chodí na ulicích barevné Ameriky a zahráli jsme si na battle v tanci.

Hudební/pěvecký kroužek
Americká hymna v podání Whitney Houston, Brodway, muzikály, Barbra Straisand, Marilyn Monroe, Charlie Chaplin a mnoho dalších zajímavých fenoménů jsme si připomněli a rozezpívali jsme se na indiánské písně.

Kroužek populárního zpěvu
S dětmi jsme tuto hodinu vyzkoušeli hlasové fitness, podle kterého cvičí zpěváci všech velikostí. Zaměřili jsme se na dechová cvičení a rytmus. Také jsme si pustili zajímavá vystoupení populárních zpěváků, abychom viděli, jak správně a přirozeně se má píseň interpretovat.

Výtvarný kroužek
S dětmi jsme společnými silami a ručičkami vyrobili americkou vlajku. Co červená obtisklá ručička, to řada jednoho pruhu na vlajce. Originální pojetí vlajky můžete vidět u Soviček ve třídě.

Sportovní kroužek
Rozcvička a protažení otevřelo náš kroužek . Ukázali jsme si, jak se hraje americký fotbal a potom jsme si zahráli bowling, následovaly hry s padákem.

Malý přírodovědec
Tentokrát jsme s Tomášem chtěli zjistit, jak chutnají oblíbené limonády, jako je Coca Cola a další, bez všech přidaných ochucovadel. Pomocí živočišného uhlí jsme limonády odbarvili a po ochutnání jsme ani nemohli uvěřit, že je to právě naše oblíbená limonáda, chutnalo to totiž jako hodně přeslazená voda.