Americký týden…23.-27.5.2022 B

28. 5. 2022 | Kronika - Bohnice

This week we were super busy with extracurricular activities. On Monday we had a theater and on Thursday we went on a trip to the botanical garden … so these days we were more into conversation than the topic of the week. The rest of the week was filled by American symbols and some new facts about this wonderfull country. We’ve listened to an USA anthem. We made together an American flag.

Our poem of the week corresponds to the theme of the week and it’s called American Symbols.

Lady Liberty holds her torch up high.
Over my head the bald eagle can fly.
50 stars and stripes- 13!
What do all these symbols mean?
I see them all high above.
And all stand for the country I love.
Preschoolers:
we focused mainly on understanding the spoken text and repeating things we already know.
Rytmika, tanečky, dramaťák: hráli jsme si na Kryštofa Kolumba a bylo to velice dobrodružné!
Tvoření: vyrobili jsme Kolumbovu karavelu.
Sportovní klub: čile se sportovalo na zahradě ????.
Muzicírování: společné zpívání se Žabičkami bylo velkolepé!

Tento týden jsme se vydali na dlouhou cestu, až za louži – do USA. Projeli jsme se s kovboji na koních, tančili americké tance na country a účastnili se virtuální prohlídky. Dali jsme si hot dogy a opět nám k tomu zpíval Elvis. Namalovali a nalepili jsme noční New York City. Vůbec jsme toho tento týden zažili hodně… v pondělí nás navštívilo divadlo a zahrálo nám známou pohádku O Červené karkulce. A ve čtvrtek jsme se vypravili na výlet do Botanické zahrady – to byla rozkvetlá nádhera! Krásně jsme ťapali tam a zpátky, částí zahrady jsme se prošli, hráli si na hřišti, na oběd nám přivezli pizzu a po návratu do školky jsme… usnuli.