Americký týden 25.-29.5.2020 J

29. 5. 2020 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se snažili procestovat Ameriku od severu k jihu. Snažili jsme se prohlédnout si co nejvíce památek, přírodních krás a ty nejúžasnější zástupce tamní fauny. Seznámili jsme se také s původními obyvateli, Indiány. Ve chvilkách odpočinku jsme se proháněli indiánským územím spolu se slavným náčelníkem Vinnetouem.

Se Sovičkami jsme podnikli velkou výpravu po Spojených státech amerických. Navštívili jsme New York nebo indiánské osady, povídali jsme si o legendě Pocahontas…V angličtině jsme se naučili nová slovíčka, která by se nám na cestách po anglicky mluvících zemích mohly hodit – jak pojmenovat místa ve městě, památky, přírodu.

V Americkém týdnu jsme se například dozvěděli, jakými zajímavostmi se pyšní New York, jak vypadá americká vlajka a proč je na ní právě 50 hvězd. Poslechli jsme si hymnu USA, seznámili se s prezidentem a prohlédli si Bílý dům zvenku i zevnitř a seznámili se s jeho výjimečností.
Víme, kdo byli původní obyvatelé a shlédli jsme některé přírodní krásy jako Grand Canyon a Niagarské vodopády.
Každý jsme si zkusili překreslit z IT vlajku ČR, USA a UK a moc se nám to povedlo bez sebemenší pomoci. Zaujalo nás, že zrovna tyto vlajky obsahují stejné 3 barvy.

Tento týden jsme si zacestovali do Ameriky ‘’Travel to America’’, objevovali jsme spolu
‘’The United States of America’’, víme, že Washington is the Capital of America, a že v Americe mají: the Statue of Liberty, Brooklin Bridge, skyscrapers, Grand Canyon, Mount Rushmore. Ukázali jsme si, že Američani rádi hrají: Baseball and Basketball. Take jsme si pustili pohádku o indiánech ‘’Yakari’’ : indians: Native Americans.
A také jsme si ukázali, že Američané rádi: hotdog, burgers, frensh fries, cupcakes, pancakes.
Děti se také začali učit písničku: BUBBLES.
Veverky
V tomto týdnu jsme jako Kryštof Kolumbus objevili Ameriku. Prostřednictvím IT jsem navštívili spoustu zajímavých míst jako New York se slavnou sochou Svobody, nejdelší visutý most Golden Gate Bridge, jezero plné balonků v Los Angeles, přírodní památky ( vodopády, národní parky, kaňony ) aj. Poznali původní obyvatele – Indiány, vyrobili si indiánské čelenky a zkusili si zatancovat indiánské tance.

Výtvarný kroužek
Objevitelem Ameriky je Kolumbus, proto jsme si každý vyrobil jeho loď Santa Mariu.

Kroužek muzicírování
Zpívali jsme s karaoke písničku Let it be a pouštěli jsme si i další písničky od Beatles. Také jsme si zahráli na hudební nástroje kolem ohně.

Kroužek dramatiky
Zahráli jsme si na objevení Ameriky a Indiánů.

Sportovní kroužek
Rytmické indiánské tance kolem ohně děti moc bavily.