Anglický týden… 11.-15.4.2016 Ú

15. 4. 2016 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme doslova vpluli do tématu. Na trajektu jsme se dostal do Velké Británie, do jejího hlavního města, Londýna.
Prošli jsme se po hlavních památkách. Navštívili jsme Londýnský Tower, prošli jsme se po Tower Bridge, podívali jsme se, jak se zvedá, jak jím proplouvají velké plachetnice. Prolétli jsme se v Oku, z výšky jsme si prohlédli Temži. Na jednom jejím břehu jsme viděli slavný Big Ben a poslouchali jeho odbíjení.
Na Trafalgarském náměstí jsme se prolétli kolem hlavy admirála Nelsona a zamávali lvům, kteří jej hlídají.
Na závěr nás pozvala sama královna na virtuální prohlídku Buckinghamského paláce. To byla krása!!! Už se těšíme na příští týden, kdy nás Alžběta II. vezme do sídla králů Windsoru a na anglický venkov 🙂

Sovičky se tento týden vypravily do Velké Británie. Samozřejmě jen virtuálně, ale i to bylo velice vzrušující. Ještě před tím jsme celá školka měli opravdový výlet do divadla v Horních Počernicích, kde děti shlédly pohádku o Sněhurce v podání loutek i herců. Mohu říct, že to pro všechny byl moc krásný zážitek. Děti tleskaly spontánně a smály se na celé kolo.

¨

Další den děti vyrobily  jízdenky a  jeli jsme navštívit královnu Elizabeth a Buckinghamský palác. Na IT tabuli jsme měli prohlídku paláce a dalších zajímavých míst v Londýně. Big Ben, London Eye a další.

Poté  jsme si hráli na královskou rodinu a turisty, kteří přijeli do Londýna. Byli tam i Beefeatři a červené telefonní budky. Velký Tower Bridge a další.  Pak jsme zpívali písničku The London Bridge.

Další den jsme se podrobněji zabývali zajímavými skutečnostmi a kouzelnými místy Londýna.

A také za námi byla paní logopedka, kterou si děti moc oblíbily.

Příští týden se vrátíme na britské ostrovy, kde navštívíme Skotsko a Severní Irsko.

Tento týden jsme také opakovali anglickou předškolní přípravu. Barvy, tvary, čísla, členy rodiny.

Tento týden byl věnován tématu Velká Británie. Toto bylo téma, které se hodilo i pro výuku angličtiny. Povídali jsme si o tom, co je Anglie, jakou má vlajku, kdo je královna, co je Londýnské oko, Big Ben a dvoupatrový autobus. Pomocí IT tabule jsme si ukazovali, jak jednotlivé Anglické a Londýnské symboly vypadají. Pouštěli jsme si také písně Fly to London Song a London Bridge.