Anglický týden… 15.-19.5.2017 Ú

19. 5. 2017 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se věnovali cestování po Velké Británii. Prošli jsme se společně po Londýně, navštívili jsme Její Veličenstvo, královnu Alžbětu II. v Buckinghamském paláci i ve Windsoru. Vystoupali jsme 349 schodů ke slavnému zvonu Big Ben, projeli jsme se na Temži a navštívili jsme i The Tower of London, kde nám dech vzaly nejen korunovační klenoty, ale i slavní havrani. Nezapomněli jsme procestovat ani Skotsko a Irsko. Společně nás výlet natolik uchvátil, že jsme si vyrobili pravou anglickou telefonní budku v životní velikosti, abychom s touto nádhernou zemí a její královnou zůstali navždy ve spojení.

Logopedická prevence: hláska „L“

Grafomotorika: ostré lomení

Výtvarný kroužek: společná práce na „Telefonní budce“

Tento týden jsme se s dětmi přenesli do Velké Británie. Tento ostrov jsme si ukázali na mapě a poté porovnávaly s ostatními zeměmi (smaller X bigger, the biggest). Pomocí prezentace na IT tabuli jsme si ukázali neznámější anglické památky a symboly (guard, royal family, Tower bridge, Loch Ness, London eye, Big Ben, double decker, flag a také phone box). Jako velký projekt jsme si zvolili výrobu anglické telefonní budky, z které jsou děti nadšené. Společně jsme se seznámili s novou písní „London’s bridge“, ke které jsme si zahráli hru na zlatou bránu. Děti s přehledem zvládají rozpoznat anglickou, českou americkou vlajku.

Anglický klub

Na anglickém kroužku jsme si s dětmi povídali o anglické „Royal family“ a jejich členech. Pokračovali jsme ukázkou typického anglického jídla a jejich zvyklostech. Díky double Decker autobusu jsme procvičili číslovky a popis pasažérů (she/he is, has). Děti zaujala pověst o Loch Ness příšeře Nessi, ke které jsme si pustili i pohádku.

Tento týden jsme si povídali o Velké Británii. Dozvěděli jsme se, že Anglie je ostrov, na kterém žije Královna. Prostřednictvím IT tabule jsme si představili jednotlivé členy královské rodiny a taky jsme si ukázali, kde bydlí nebo např. jak vypadá hradní stráž. V rámci výtvarné výchovy jsme si vyrobili z papírového talíře krásné koruny, které nám moc slušely!

Stěžejní téma pro tento týden bylo: Great Britain. Ukázali jsme si typické symboly pro tuto zemi (Big Ben, Doubel decker bus, Queen…). Povídali jsme si především o královské rodině a v souvislosti s ní jsme si procvičili i slovíčka týkající se členů naší rodiny, včetně názorné ukázky fotografií, které si děti přinesly.

Dramatický/pohybový kroužek
Tento týden jsme se podívali do Anglie, starého Londýna. Dostali jsme se až do královské rodiny, kde jsme si vysvětlili a naučili, jak se správně klanět naší výsosti a jak správně vznešeně držet, tělo. Poté jsme si zatancovali tanečky inspirované zámeckým bálem.

Hudební/pěvecký kroužek
Náš kroužek jsme otevřeli hymnou Velké Británie The God save a queen. Z Anglie pochází velké množství umělců, kteří dobyli svět. The Beatles, The Queen, Adele … -pustili jsme si ukázky právě těchto fenoménů. Virtuálně jsme navštívili slavnou budovu Royal Albert Hall, ve které se pořádají největší kulturní akce. Nakonec jsme si zazpívali anglickou písničku Daddy´s fingers.

Kroužek populárního zpěvu
Tento týden jsme se naučili číst noty z notové osnovy za pomocí hrací kostky, kde je graficky zpracovaná každá nota z řady. Zpěváci by měli znát noty, a proto jsme se dětmi s chutí do této práce pustili. Také jsme se zaměřili na rytmická cvičení, při kterých děti rozvíjejí svou bystrost. Písničku, kterou jsme si nově se zpěváčky připravili a zazpívali, byla „Já jsem muzikant…“

Pohybový kroužek
Protažení a zahřátí našich tělíček, tak začíná náš sportovní kroužek. Angličané jsou nadšenci do fotbalu, proto jsme se rozdělili do týmu a zahráli si na profesionální fotbalisty. Také přibila hra na slepou bábu a krátká štafeta, kde děti poměřily svou rychlost.

Malý přírodovědec

Tentokrát to s Tomášem bylo vážně napínavé. Využili jsme krásného počasí a šli na školní zahradu, na které jsme zkusili vypustit raketu do vesmíru. Vyrobili jsme si vlastní vodopád a zjistili, že jsme vážně dobří kouzelníci, protože se nám povedlo zapálit sirku i bez zápalek. 🙂