Anglický týden,,, 15.-19.5.2023 J

21. 5. 2023 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme  pobývali v Anglii. Cestovali jsme do hlavního města, svezli se doubledeckerem, rozhlédli se z vyhlídkového kola na celý Londýn. Uviděli jsme Tower, Tower Bridge a žasli jsme nad obrovským parníkem, který proplouval pod otevírajícím se mostem. Viděli jsme budovy parlamentu se známým Big Benem a poslechli jsme si i jeho odbíjení. Nosili jsme korunu na hlavě jako opravdoví králové a královny. A na závěr jsme viděli dudáka v kiltu a shlédli hezké video o Lochnesské příšeře.

This week in English we traveled to England/Great Britain. We visited London and discovered some of the UK icons: The Ferris wheel/the London eye, the double decker, phone box, post box, the Big Ben, the parlement, the Tower of London, the White Tower, the Royal family, the Queen Elizabeth II, The Coronation of King Charles III, the river Thames, the Buckingham Palace, the Tower Bridge… We also practiced I like to travel by / I don’t like to… / London is the capital city of England. With Owls, we played Walking with a Crown game: Kings and Queens.  We also compared the English flag and the Czech flag. And we also learned about the legend of The Loch Ness Monster.

Tvoření: Tento týden jsme se věnovali společnému tvoření. Lepili jsme řetězy z barevného papíru, procvičili jsme si tak jemnou motoriku. Společně jsme také malovali. Děti si také samy vytvořily opičky z barevného papíru ( střih a kresba).
Muzicírování: Hodinu jsme začali zpíváním. Společně jsme si zazpívali písničky nám známé. Ke konci hodiny si děti zvolily hudbu pro tancování. Moc je to bavilo.
Tanečky,rytmika,dramaťák: Hned na začátku hodiny jsme se protáhli rytmickou rozcvičkou. Zahráli jsme si také novou taneční hru “ Čáp a žabky”. Hra byla zaměřena na schopnost rychlé reakce, spolupráce ve skupině a upevnění vztahů.
Sportovní klub: V začátku hodiny jsme se nejprve zahřáli krátkou rozcvičkou. Zahráli jsme si sportovní hru, kterou již známe. Společně jsme si také zacvičili sestavu různých cviků na protažení těla.

Téma Anglie nám bylo blízké díky královně Alžbětě II. a jejímu nástupci Karlu III. Hráli jsme si na prince, princezny a krále a královny a představovali si jaké to je žít v paláci.Podívali jsme se s prasátkem Peppou do Londýna a zjistili jsme jaké památky tam můžeme třeba vidět. Naučili jsme se písničku London Bridge is falling down a zahráli si hru Králi, králi je ti hej. Dokonce jsme si uspořádali pravý anglický čajový dýchánek, kdy jsme ochutnali pravý anglický čaj a sušenky. Během týdne jsme vyráběli koruny, namalovali si Buckingham Palace a vyrobili si anglické vojáky, kteří hlídají krále Karla III.

This week we talked about English habits. We were drinking English tea with milk, with biscuits  🙂 and the kids really enjoyed it. We also talked about the queen and the new king Charles III. We visited London with Pepa Pig and Queen Elisabeth driving the double-decker.

Children also liked the song „London Bridge is falling down“. You can ask them to sing it to you 🙂

Rytmika, tanečky, dramaťák: tanečky s interaktivní tabulí dle volby dětí, rytmická cvičení, vytleskávání

Sportovní klub: hry na procvičení paměti a hrubé i jemné motoriky, hádání hraček dle tvaru a barvy

Tvoření: vlajka Velké Británie: stříhání, lepení, povídání o Velké Británii