Anglický týden…16.-20.5.2022 J

22. 5. 2022 | Kronika - Jirny

Během anglického týdne jsme se zaměřili na britskou královskou rodinu a její členy. Probrali jsme základní rozdíly mezi ČR a Anglií. Naučili jsme se novou anglickou píseň London Bridge is falling down, zahráli jsme si na krále a princezny na bále a probrali jsme role královny a prezidenta. Ve skupinkách jsme plnili různé úkoly související s princeznami, královnami, princi a rytíři. Jako správní princové, králové a princezny jsme si během celého týdne i zacvičili. Velký úspěch měla v tomto týdnu návštěva hasičské stanice v Jirnech, kde dětem velmi atraktivním způsobem svou důležitou práci přiblížili 2 členové dobrovolného hasičského sboru. Vítaným zpestřením byla i pohádka o Červené Karkulce v modernějším pojetí, kterou děti nadšeně a se zájmem shlédly v naší tělocvičně.

This week in English we learned about Great Britain. We learned vocabulary regarding the royal family and some objects we find in London. We had a puppet theatre and played a lot outside. We also finished our activity from last week of our family portraits. Our song of the week was London Bridge is Falling Down https://www.youtube.com/watch?v=uJ637HpzUFU

Tento týden jsme dozvídali zajímavosti o Anglii, hlavně o Londýnu. Prohlédli jsme si jeho památky, užili si srandu u vyrábění společného patrového autobusu – doubledeckeru z velké krabice od dortu. Porovnávali jsme si naši a anglickou vlajku, dali si čaj o páté se sušenkami a celý týden jsme zpívali spoustu anglických písniček.
Týden nám zpestřila návštěva hasičské zbrojnice Jirny, kde si každý mohl potěžkat a vyzkoušet helmu i se štítem a kyslíkovou bombu. Dokonce jsme byli uvnitř hasičského auta, každý si zastříkal z hadice a na závěr se s námi hasiči rozloučili blikáním tatrovky a spuštěním sirén.
A také za námi přijelo do školky divadlo s loutkovým divadlem a Červenou Karkulkou.

This week in English we traveled to England/Great Britain. We visited London and discovered some of the UK icons: Ferris wheel/the London eye, the double decker, the Big Ben, the Royal family, the Queen Elizabeth, the Buckingham Palace, the Tower Bridge… We also practiced I like to travel / I don’t like to …

With Foxies we played the airplane game and for crafting we hand printed the English flag.

Still learning the Family Song:

Rytmika, tanečky, dramaťák: zumba pro děti, tanečky s interaktivní tabulí

Sportovní klub: paměťové a hmatové pohybové hry, hledání hraček podle barev, tvaru a materiálu

Tvoření: dvoupatrový autobus: kreslení, malování štětcem, stříhání, lepení

Muzicírování: lidové písničky dle přání dětí, zpěv s doprovodem elektrických kláves i interaktivní tabule