l

Vzdělávací
program

Co děláme teď

Staré pověsti české… 13.-17.3.2023 B

Delfínci Staré pověsti české - nádherná knížka, která má v sobě spousty a spousty krásných příběhů a legend. O Praotci Čechovi je jedna z nejznámějších a tak jsme si ji i zahráli a vystoupali na nedaleký kopec (horu Říp) a rozhodli, že tady budou Čechy! Kazi, Teta,...

číst více

… a co jsme dělali předtím

Druhy knih… 6.-10.3.2023 B

Delfínci Druhý týden o knihách byl možná ještě zajímavější než ten první. Dokončil se první a jediný výtisk našeho příběhu o zvířátkách v lese - kniha je svázaná a k dispozice ve školce!  Protože nás tvorba opravdu bavila, troufli jsme si na další. Ale tentokrát...

číst více

Historie knih… 27.2.-3.3.2023 B

Delfínci Tento týdne jsme si povídali o knížkách. Každý den jsme si představili nějakou naší knížku z domova a objevovali, co se v ní skrývá. Ve školce byly atlasy, deníky, pohádky, kuchařky, slovníky a další a další druhy knih. Na IT jsme si ukázali i čtečky knih a...

číst více

Média a technika…20.-24.2.2023 B

Dolphins/Delfínci In this very busy week our children learnt a lot about Mardi Gras ( Fat Tuesday, Pancake Day, Carnival ). They watched a few videos from our country as well as  from the world. To enjoy the party day even more, they leant a new song/dance...

číst více

Divadla a koncerty… 13.-17.2.2023 B

Delfínci Divadelní a koncertní týden byl velmi zábavný a hlučný. Celý týden se zpívalo a hrálo. Pro větší atmosféru jsme používali naše opravdové mikrofony a každý si zkusil jaké to je zpívat před publikem. 14.2. jsem si pověděli, jak a proč se slaví Valentýn a...

číst více

Řemesla a povolání… 6.-10.2.2023 B

  Delfínci Hned na začátku týdne jsme se zamysleli, co by mohlo být naše povolání. (veterinář, policista nebo dokonce prezident...) Zaměstnání je hodně a my jsme si ukázal na obrázcích snad úplně všechny. Zpívali jsme písničku "dělání,...

číst více

Pranostiky…30.1. – 3.2.2023

Delfínci Týden pranostik byl velmi zajímavý. Nejdříve jsme si pojem "PRANOSTIKA" vysvětlili a ukázali na IT tabuli pár obrázků, které nám konkrétní pranostiky přiblížily. Únor bílý, pole sílí. Leží-li kočka v únoru na slunci, jistě v březnu poleze za kamna. Na...

číst více

Stopy zvířat… 23.-27.1.2023 B

Delfínci Celý tento týden jsme pátrali a poznávali stopy zvířat. Nejdříve ve třídě, poté na tabuli a taky v nedalekém lese. Na začátku týdne jsme využili zbytky sněhu a uspořádali parádní bobovačku a stavění sněhuláků. Výtvarná práce byla společná a velice zábavná....

číst více

Zimní hry a sporty, ZOH… 16.-20.1.2023 B

Delfínci Na začátku týdne jsme si vysvětlili, co to je olympiáda a ukázali si olympijskou vlajku. Víme, co znamenají barevné kruhy (procvičení světadílů) a dokázali jsme si je pomocí kelímků krásně otisknout na papír. Na IT jsme si ukázali jaké zimní sporty můžou být...

číst více

Skupenství vody.. 9.-13.1.2023 B

Delfínci Týden začal krásným divadelním představením O princezně Mlsalce. Vypadalo to s princeznou beznadějně, ale nakonec vše dobře dopadlo. Protože byl týden o vodě a jeho skupenství - ukázali jsme si, jaké skupenství máme a kdy nám můžou být nápomocné - pára, led....

číst více

Časová posloupnost… 2.-6.1.2023 B

Delfínci Vítejte v novém roce 2023! Tématem tohoto týdne byla časová posloupnost. Vysvětlili jsme si režim dne a také 3 velmi důležité časové osy. Roční období, dne v týdnu a měsíce v roce - vše již zvládneme "levou zadní!"  Na IT jsme si ukazovali pomotané...

číst více

Těšíme se na Ježíška!!! 23.12.2022 B

Delfínci Těšení na ježíška bylo parádní. Byli jsme se podívat na kapry a plavalo jich v kádi snad milion. Pověděli jsme si na co se používá šupinky a pár šupinek také nesbírali.  Naučili jsme se krásné novoroční přání a užili si překrásný štedropolední oběd,...

číst více

Vánoce a jejich tradice u nás … 12.-16.12.2022 B

Delfínci Začalo to velkolepě! Pondělní vánoční setkání se vážně povedlo a ještě k tomu se nám podařilo vybrat spoustu peněz na zvířátka. V dalších dnech jsem si hráli s krásnými hračkami, které nám do školky přinesl ježíšek a také jsme poctivě užívali sněhové nadílky....

číst více

Vánoce a jejich tradice ve světě…5.-9.12.2022 B

Delfínci Tento týdne začal tradiční návštěvou Mikuláše, čerta a anděla. Světe div se, nikoho si čert neodnesl. Naše školka má totiž jen hodné děti. Dokonce i balíčky se sladkým překvapením andílek rozdal. Byla to povedená návštěva. Ve zbytku týdne jsme se hlavně...

číst více

Mikuláš ! 28.11.-2.12.2022 B

Žabičky "Mik, Miku, Mik, Miku Mikuláš přišel s čertem na koláč.Mik, Miku, Mik, Miku Mikuláš přinesl nám zimní čas.Když Mikuláš naděluje, čertík za ním poskakuje.Mik, Miku, Mik, Miku, Mikuláš přinesl nám zimní čas." Celý týden jsme si povídali o sv. Mikuláši a také o...

číst více

Chráníme naši planetu… 21.-25.11.2022 B

Delfínci Celý tento týden byl o tom, jak můžeme chránit naši planetu Zemi. Vysvětlili jsme si jak šetřit vodou, energii, jídlem, ale také jakým způsobem třídíme odpadky. Samozřejmě kvůli recyklaci. Zahráli jsme si hru "binec" a třídili odpadky do barevných košů....

číst více