l

Vzdělávací
program

Co děláme teď

Tady jsem ve školce… 11.-15.9.2023 B

Delfínci   Tématem týdne byla ŠKOLKA a protože opakování je matka moudrosti, zopakovali jsme si pár důležitých pravidel, které ve školce máme. Poté jsme pomocí vodových barev a otisků vytvořili nádherného delfínka, který plave v moři. V dalších dnech jsme...

číst více

… a co jsme dělali předtím

Seznamování… 4.-8.9.2023 B

Delfínci Seznamovací týden proběhl skvěle. Ve třídě máme nové děti, které chodily minulý rok do Žabiček a tak jsme hlavně tyto děti seznamovali s novou třídou, pravidly, zvyky a prostě se vším, s čím se budou celý rok potkávat. Naučili jsme se básničku o naší školce....

číst více

Indiáni ! 21.-25.8.2023 B

Poslední týden příměstského tábora byl INDIÁNSKÝ. Celý týden se zpívala indiánské písnička. Kluci se naučili klučičí báseň, holky tu holčičí. A každý si odnesl spoustu výrobků. Zvládli jsme parádní čelenku! Kožený indiánský náramek. Teepee z papíru. A taky nádherné...

číst více

Pravěk ! 24.-28.7.2023 B

Tento týden jsme se vydali na dalekou pouť minulostí, putovali jsme s dinosaury a neandrtálci. Pravěk jsme zpočátku objevovali přes hudbu. Na rytmické nástroje jsme se doprovázeli při tanci kolem ohně. Zkoušeli jsme přivolat déšť, sluníčko i dobroty. Vyrobili...

číst více

Vesmír ! 17.-21.7.2023 B

 VESMÍR! V raketě Sofia jsme prozkoumali vesmír; viděli jsme hvězdy, komety, planety, měsíce a různé jiné galaxie. Navštívili jsme i mimozemšťany a popovídali si s nimi. U nás se žádný Velký třesk nekonal, všechny galaxie a naši sluneční soustavu jsme si upekli,...

číst více

Malý badatel…10.-14.7.2023 B

Týden intenzivního vědeckého bádání přinesl samé pozitivní výsledky! 😊  Velice vážně jsme se zabývali myšlenou, jak by to na světě vypadalo, kdyby měla prasata křídla. Už víme, co se děje pod hladinou vody i na její hladině a jak velké umíme...

číst více

Hrajeme si na….džungli! 3.-7.7.2023 B

Hrajeme si na... DŽUNGLI! PT v Sofia School letos odstartoval velkým dobrodružstvím, protože jsme se podívali do džungle. Objevili jsme v ní spousty přírodních krás; od rostlin, vodopádů až po zvířata. Za zvuků písniček https://www.youtube.com/…4Ag...

číst více

Cestujeme.. kam a jak… 26.-30.6.2023 B

Delfínci Poslední týden ve školním roce byl o cestování a také o tom abychom si poslední dny ve školce hlavně užili! Zahráli jsme si parádní hru "Letadlem na dovču" a každý kdo měl ruce nohy pilotoval letadlo. Nechyběla ani výtvarná činnost, kdy jsme si vyrobili...

číst více

Zámky.. 19.-23.6.2023 B

Delfínci Tématem tohoto týden bylo cestování. Nejdříve jsme si ukázali KAM můžeme cestovat a potom také JAK - jakým způsobem. Navzájem jsme si povyprávěl kde všude už jsme byli a jak jsme se tam dostali. Zahráli jsme si také paměťovou hru KUFR, do kterého jsme si dali...

číst více

Hrady…12.-16.6.2023 B

Delfínci V tomto týdnu vrcholily přípravy na ZAHRADNÍ SLAVNOST, která vypukla ve středu. Zkraje týdne jsme si povídali o zámcích a palácích a ukázali si jak se v takovém zámku žilo třeba princeznám nebo královnám. Zahráli jsme si hru škatulata hýbejte se a pěkně se u...

číst více

Hrady…5.-9.6.2023 B

Delfínci Tento týden byl ve znamení dobývání hradu. Zkoušeli jsme si, jaké to je dobýt takový hrad a zahráli jsme si na rytíře, krále, královny a nebo prince a princezny. Na IT jsme si ukázali naše nejznámější hrady a nakoukli i dovnitř. Víme, co je vodní příkop,...

číst více

Planeta Země…29.-2.6.2023 B

Delfínci Tento týden jsme se podívali na naši planetu Zemi. Nejdříve jsme zkoumali vesmír a potom naší planetu. Na globusu jsme si vysvětlili jak funguje otáčení země a kde na zeměkouli je den a kde noc. Pomocí papírových tácků jsme si vyrobili naši planetu. Během...

číst více

Americký týden… 22.-26.5.2023 B

Delfínci Tento týden bylo opravdu o zábavu postaráno. Nejdříve jsme si vysvětlili, proč má vlajka USA 50 hvězd a také na IT ukázali typické americké jídlo. Je jím HOT DOG, který jsme si také ve středu ve školce "uvařili" a moc jsme si na něm pochutnali. Ještě předtím,...

číst více

Anglický týden,,, 15.-19.5.2023 B

Delfínci Anglický týden pro nás všechny začal prohlídkou zajímavých míst, které můžeme vidět ve Velké Británii. Pomocí interaktivní tabule jsme si mohli prohlédnout londýnské ulice a památky jako Big Ben nebo London Bridge. Vysvětlili jsme si, kde Velká Británíe leží...

číst více

Moje maminka….9.-12.5.2023 B

Delfínci To byl parádní týden. Týden MAMINEK! Celý tento týden jsme si povídali o rodině a hlavně o maminkách. Pověděli jsme se, kdy se vlastně naše maminky staly maminkami a kdy mají svátek. Vyrobili jsme jim krásné přáníčko a naučili se nádhernou básničku jen pro...

číst více

Záchranné složky a dopravní značky…2.-5.5.2023 B

Delfínci Hra na záchranné složky byla každodenní rozcvičkou! Hráli jsme na hasiče, policisty i na záchranáře. Používali jsme u toho veškeré důležité pomůcky - sekery, štíty, injekce, hadice, pistole, pouta a další a další důležité věci. Naučili jsem se samozřejmě tři...

číst více