Budou Vánoce u nás i ve světě !!! 10.-14.12.2018 B

14. 12. 2018 | Kronika - Bohnice

Delfínci

Tento týden začal pondělním divadelním představením o Vánoční hvězdě, které bylo vážně parádní a krásně nás naladilo na vánoční atmosféru, která byla ve školce až do čtvrtečního odpoledne, kdy vypuklo „Andělské představení“. Ve středu jsme stihli ozdobit vánoční stromek a povědět si kdo, kdy, jak a kam nosí vánoční dárky v jiných zemích. Použili jsme u toho interaktivní tabuli. Všichni společně jsme si vyrobili ještě krásné papírové vánoční stromečky, které zdobí naší školku. Už teď se těšíme na Ježíška, o kterém si budeme povídat celý příští týden.

Žabičky

Hned v pondělí nás ve školce přivítalo divadlo Vánoční hvězda. Moc se nám líbilo, jak hvězdička prozkoumávala svět; od Grónska po Austrálii, až se nakonec vrátila domů, protože tam je nejlépe! Děti zdobily školku, aby na naši „Andělskou“ byla hezky připravená, protože ve čtvrtek jsme se proměnili v čertíky a andílky. Zpívali jsme, tancovali, vařili čokoládu (důkladně ji promíchali) a bylo to skvělé! Povedly se také andělské dílny, děkujeme vám! Na konci týdne jsme si s dětmi „upekli cukroví“ . Ne tak ledajaké; bylo z papíru a peklo se v papírové troubě! Jejich výhodou je, že se nikdy nepřipálí 🙂 . A v neděli zapálíme třetí svíčku na adventním věnci. Přejeme vám s dětmi hezkou stříbrnou!

Rytmika, tanečky, dramaťák: pilovali jsme detaily na vánoční setkání.

Tvoření: dokončovali jsme kulisy????.

Sportovní klub: vylepšovali jsme taneční kroky…

Věda je zábava: udělali jsme si flotilu z lodiček na saponátový pohon.