Čarodějnice…23.-27.4.2018 B

27. 4. 2018 | Kronika - Bohnice

Tento týden byl plný čarodějnických zaklínadel a písní s čarodějnou tématikou. Zpívali jsme píseň o ježibabě. Cvičili krátkou říkanku o čarodějce a samozřejmě jsme si vyrobili i parádní malou čarodějk, která nám ozdobila školku. Nejlepší na celém týdnu byl dozajista výlet do Zooparku Zelčín, kde jsme se potkali se spousty zvířátek, které jsme mohli i nakrmit. Bylo báječné počasí a tak jsme se vyřádili i na trampolíně. Zlatou a sladkou tečkou poté byla domácí palačinka s borůvkovou marmeládou – mňam. Už teď se těšíme na další výlet.

Angličtina: na IT tabuli jsme si kreslili čarodějnici-witch a podle vlastní fantazie kreslili jak taková čarodějnice může vypadat. Naučili jsme se novou hru Simon says-touch your elbow, thumb up/thumb down, hop up etc. Taky jsme navštívili Zoo Zelčín a zažili na vlastní kůži zvířata o kterých jsme si povídali. Viděli jsme cow, pig, horse-pony nebo třeba sheep. What you can see? Pozorovali jsme svět okolo nás a pojmenovávali věci tak jak je vidíme, každý jinak. I can see..

Tento týden byl u nás ve školce čarodějný rej! Hráli jsme čarodějné hry, létali jsme na koštěti a překonávali překážky v čarodějné jeskyni. Vyrobili jsme si čarodějnice s parádními košťaty, které jsme objevili v lese. V básničce jsme se strachovali o čarodějnice, aby se v letu nesrazily, a v písničce se havárie na koštěti skutečně stala – to je tak, když se vám v cestě po obloze objeví komín… Ve středu jsme si užili skvělý výlet do ZOOparku Zelčín; zvířátka jsme viděli pěkně zblízka, některá jsme nakrmili, na jiných si zajezdili, občerstvili se a nakonec se vyřádili na trampolínách!

Rytmika, tanečky, dramaťák: zahráli jsme si na čarodějnici, která chtěla baštit děti. Všichni jsme to ve zdraví přežili. 🙂

Tvoření: naše ježibaba v životní velikosti všechny vítá u dveří.

Sportovní klub: po jízdě na koni, skákání na trampolíně a běhání na hřišti jsme relaxovali na zahradě.

Muzicírování: vzpomínali jsme na všechny písničky o ježibabách, které známe.

Věda je zábava: pikýrovali jsme naše vysetá rajčátka a zjistili jsme, proč se to má dělat!