Čarodějnice… 24.-28.4.2017 B

28. 4. 2017 | Kronika - Bohnice

Tento týden byl plný dobrodružství. Zkraje týdne jsme se především připravovali na středeční čarodějnický rej. Zkoušeli jsme šaty, písně a básně. Počasí nám moc nepřálo, ale i tak se nám oslava uvnitř moc líbila a nezapomnělo se ani na buřtíky a další dobroty. V týdnu starší děti zvládly i návštěvu divadla Karla Hackena v nedalekých Kobylisích. Představení „Jak se hraje na kapelu“ bylo parádní. Už teď se těšíme na další týden, který přinese snad i lepší počasí.

I přesto, že tento týden se vše doslova “točilo” kolem čarodějnické besídky, našli jsme si s dětmi čas i na několik dalších zábavných a poučných aktivit. V úterý byl již tradičně náš den s knížkou. Tentokrát Room on the broom (Julia Donaldson) o hodné čarodějnici, jejich zvířecích kamarádech a o tom, že si máme pomáhat. Tuto pohádku jsme shlédli i v jejím TV zpracování a nakreslili si podle ní obrázek. Společně jsme si zopakovali roční období a jejich charakteristiku. Vzhledem k počasí byla na místě písnička „It´s raining it´s pouring“.

Anglický klub

V úvodu jsme si s dětmi začali povídat o čase a ukazovali si ho i na hodinách. Posléze jsme přešli na knížku Alphabet s některými novými slůvky. Nakonec nás čekaly hlásky C a K, které se ve výtvarné podobě dostaly i do anglických sešitů dětí.

Tento týden byl plný kouzel, zaříkávadel a čarodějnic! Povídali jsme si a vyráběli vše co se čarodějnic týkalo. Tedy černé kočičky, netopýry, hrady a samozřejmě čaroděje a čarodějnice. Povídali jsme si o tom, co znamená dobro a zlo a těšili se na čarodějnický rej, který byl vrcholem tohoto týdne. Děti si vyrobily kostýmy, donesly z domova klobouky, namalovali jsme si obličeje a těšili se na mamky a taťky. Kromě písniček, básniček a dobrot pro rodiče, bylo připraveno také několik her, při kterých si děti procvičily své motorické dovednosti.  Byl to kouzelný týden! Ale těšíme se také na příští, ve kterém si budeme povídat o záchranných složkách.
Rytmika/tanečky/dramaťák

Zpívalo se, tančilo se, protože čarodějnice už jsou za dveřmi. 🙂

Tvoření

Tvořili jsme čarodějnou výzdobu do školky a naši pavouci z balónků jsou nádherně strašidelní.

Muzicírování

Tentokrát si naše muzicírování užili maminky a tatínkové v přímém přenosu. I když bylo venku ošklivo, nálada ve školce byla fantastická a Čarodějnice jsme si všichni parádně užili!

Sportovní klub

Zahráli jsme si na housenku, potom jsme si zasoutěžily u „židličkové“ a nakonec jsme si zahrály hru „Honzo vstávej“.

Věda je zábava

Stali jsme se na chvíli čaroději a vykouzlili jsme si kouzelnou svíčku, bylo to príma! 🙂