Čarodějnice!!! 27.-30.4.2015

30. 4. 2015 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se od prvního dne těšili na zahradní slavnost u příležitosti pálení čarodějnic.

V pondělí jsme vyrobili výzdobu v podobě strašidelné girlandy. V úterý jsme vyrobili Harryho Pottera v životní velikosti! 🙂 Na plavání jsme si zahráli celou pohádku O perníkové chaloupce. Nejprve jsme sbírali na hladině maliny a jahody, potom jsme ozdobili chaloupku perníčky a na závěr jsme utíkali z chaloupky před ježibabou! Nechybělo ani sedání na lopatu! Ve středu jsme si vyrobili sukně a třásně z krepového papíru. Bohužel neměly dlouhou trvanlivost a některé se nedožily ani oslavy. Odpoledne jsme si užili opékání buřtů a další zábavu, ale největší úspěch měl asi skákací hrad! Poslední den týdne jsme věnovali vstřebávání zážitků a také přípravě na další výtvarnou soutěž! Příští týden věnujeme našim skvělým maminkám, protože v pátek mají svátek! Krásný prodloužený víkend Vám všem!

Rytmika – 27.4.2015

• taneční improvizace na školní zahradě
  • opakování známých písní CD -Písničky pro děti
  • hra na čarodějnici( v kruhu s koštětem)
  • závěr rozloučení

Hudební kroužek

Na hudebním kroužku jsme si nejdříve procvičili mimiku a logopedická cvičení. Po pohybových hrách, které si děti vyžádaly, jsme pokračovali zpěvem s ukulelem. Zopakovali jsme si písničku Pět ježibab na koštěti a také jsme si představili další z tohoto žánru – Čaroděj Dobroděj. Děti dostaly za odměnu příšerkové nálepky.

Anglický klub

Tento týden jsme se ještě věnovali čarodějnicím. Zazpívali jsme si spoustu dalších čarodějnických písniček, vytvořili jsme si nejslavnějšího čaroděje Harryho Pottera a naučili jsme se novou říkanku.

Key words: a spider, crazy witch, a bat, a hat, a ghost

Básnička:

Ring around the rosie,

pocket full of spiders,

Boo! Boo!

We all fall down.

The ghosts are in the meadow,

drinking witches brew,

Boo! Boo!

We all stand up.

Písnička:

The Crazy Witch

Sportovní hry

Zacvičili jsme si rozehřívací hry s interaktivní tabulí. Zopakovali lali jógu pro děti. Protáhli si pořádně ruce, nohy, záda. Zaskákali snožmo i po jedné noze, postavili skákacího panáka. Přešli balanční čáru a pořádně se proběhli.