Časová posloupnost… 2.-6.1.2017 B

7. 1. 2017 | Kronika - Bohnice

Tento týden jsem se podívali na to, jak nám plyne čas. Co znamená včera, dnes a zítra už víme, ale zkoušeli jsme dopoledne, odpoledne, půl šesté, ale třeba i čtvrt na pět. Každý z nás zná měsíce v roce a dokonce i měsíc, ve kterém jsme se narodili. Ve čtvrtek byla velká nadílka sněhu a tak jsme využili boby, pekáče a lopaty a vyrazili na nedaleký kopec. To byla parádní jízda!!!

Konec týdne byl ve znamení Kašpara, Baltazara a Melichara, o kterých jsme si krásně popovídali a dokonce i zaspívali krásnou písničky My tři králové.

Už teď se těšíme na další týden, který bude plný pokusů, protože si budeme povídat o skupenství vody.

V hlavní roli tento týden : ČAS. Již v prvních dnech týdne jsme si začali zpívat novou písničku Time to go to School ( Čas jít do školy ). Hitem se stává také I brush my teeth song ( Čistím si zoubky ). Také zde se setkáváme s důležitými časovými údaji, hodinami!

Jelikož naší nejstarší Delfínci již bravurně zvládají dny v týdnu a velmi dobře také měsíce v roce, zaměřili jsme se s nimi více na části dne a pojmy „today/ yesterday /tomorrow“ ( dnes , včera, zítra ). Mladší již pomalu zvládají posloupnost dnů v týdnu a určitě ví, kdy je ráno, hezky zdraví Good morning 🙂

Některé z dětí si se mnou zkusily i puzzle s časovou posloupností děje, tedy co se stalo nejdřív a co až na konec.

Anglický klub

Pokračujeme dále v programu Phonics, toto pondělí jsme se vrhli na hlásku Pp, učili se obtahovat na tabuli a hledat slova začínající na P. Ve středu nás čekala změna – místo knihy začátek animovaného filmu Snowman. O něm jsme si po shlédnutí povídali, hádali, co se stane příště a jednoho sněhuláka také vystříhli.

Tento týden jsme si povídali o elementárních časových pojmech (teď, dnes, včera, zítra, ráno, večer, jaro, léto, podzim, zima, rok). Snažili jsme si tyto pojmy vysvětlit a hravou formou pochopit. Orientovali jsme se v prostoru a částečně i v čase.

Příroda nám nadělila krásné lednové počasí, čehož jsme samozřejmě museli využít. 🙂 Koulování, sáňkování, bobování, stavba sněhuláčků a sněhulaček… užili jsme si spoustu legrace!

„My tři králové, jdeme k Vám, štěstí zdraví, vinšujeme Vám“

„Štěstí, zdraví, dlouhá léta, my jsme k Vám přišli z daleka“…píseň týdne, kterou jsme se naučili snadno a rychle. Připomněli jsme si příběh narození Ježíška v jesličkách a pokračovali jsme až ke Třem králům. Jména a okolnosti příběhu, nám už nedělají žádný problém, všechno to již víme a rádi se s Vámi o nové zkušenosti podělíme. 🙂

Naše zasněžené krále si můžete prohlédnout na hlavní nástěnce.

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Zahráli jsme si hry na prvním letošním sněhu. Největší úspěch měli princové a princezny v kočáře.

Tvoření: Náš papírový strom jsme oděli do třpytivých šatů ze sněhových vloček : ).

Muzicírování: Zazpívali jsme si lidovou Nestarej se ženo má… a koleda My tři králové, dostala divadelní podobu.

Sportovní klub: Využili jsme krásnou sněhovou nadílku a s velikou radostí sportovali venku.

Věda je zábava: Vyzkoušeli jsme, jak funguje archimedův zákon a vyrobili jsme trampolínu pro bubliny : )).