Časová posloupnost… 25.-29.1.2016 B

29. 1. 2016 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Podívali jsme se do hvězdných dálek a propátrali jsme znamení zvěrokruhu. Tajemno a mystično nás velice láká!

V pondělí jsme prozkoumali přírodní živly a přemýšleli jsme o tom, který z nich je nejnebezpečnější a jak je umíme využít.

Pokusili jsme se je namalovat a krásně se nám vydařili. Potom jsme se vydali ven na objevitelskou výpravu s názvem: Hledání živlů. Výprava skončila kolosálním úspěchem!

V úterý jsme objevovali souhvězdí a zkoumali, proč je lidé pojmenovali a kdy to asi bylo. Zjistili jsme, že velice důležitá hvězdička je Polárka. Také jsme se pokusili vytvořit vlastní souhvězdí. A povedlo se!

Ve středu se povídalo o narozeninách a pátrali jsme po tom, v jakém jsme se narodili znamení. Přečetli jsme si z knížky Mám rád hvězdy, a pustili jsme se do malování hvězdiček do našeho společného velkého obrazu.

Ve čtvrtek jsme pokračovali ve velice zajímavé debatě o hvězdných znameních a naučili jsme se písničku Sviť hvězdičko, která se nám moc líbí. Ještě jsme stihli dokončit společně souhvězdí delfína, které vypadá úžasně.

V pátek jsme se společně se Žabičkami podívali na to, jak vypadá zvěrokruh a vyzkoušeli jsme, jestli už známe všechna jeho znamení. Umíme je všechny! Tomáš i Majda to důkladně prověřili : ).

Odpočinkový víkend a kdyby jste chtěli vědět, co vás čeká, zeptejte se dětí. My budeme příští týden pokračovat v mystice a pokusíme se vyvěštit budoucnost. Podíváme se na pranostiky.

Žabičky:

Tento týden jsme si se Žabičkani povídali o znameních zvěrokruhu. Nejdříve jsme probrali naše svátky a narozeniny. Ukázali jsme si je na časové ose a zopakovali jsme měsíce v roce. Zahráli jsme si společně s novými kamarády seznamovací hry. Ve středu jsme zkoumali, ve kterém ročním období jsme se narodili a co nejradši děláme v zimě. na jaře… Potom jsme s radostí vyrazili na velkou procházku, protože venku bylo po dlouhé době zase krásně. Ve čtvrtek jsme zjistili, v jakém slunečním znamení slavíme narozeniny a každý si to svoje nádherně namaloval. Všichni svoje znamení zvěrokruhu perfektně známe! V pátek jsme si zahráli hru na Polárku, která se nám velice líbila a už víme, jak je důležité poznat ji na obloze. Potom jsme si společně s Delfínky zopakovali, co jsme se za celý týden naučili a prošli jsme se do nedalekého lesa.

Mějte krásný víkend a příští týden nás čekají zajímavé pranostiky.

Angličtina :

Hvězdy nás tento týden velmi bavily!!! Díky knize „I like stars“ ( Mám rád hvězdy ) jsme si zopakovali barvy a také výraz Mám rád, líbí se mi.

Je skvělé, že děti už znají mnohem lépe, jak jdou měsíce po sobě a starší díky tomu absolutně neměli problém se svým datem narození. To nám pomohlo i při zjišťování toho, v jakém znamení se kdo narodil a naučili jsme se jej anglicky. Ovšem i mladší Delfínci perlili a všichni se snaží komunikovat anglicky a několik slov se všichni opět také naučili. Super!

Hodně se snažíme procvičovat přídavná jména a popisovat to, co vidíme kolem sebe. V knížce, kterou jsme se loučili s tímto týdnem ( The star of the zoo ) jich byla spousta a děti pilně opakovaly a bezvadně rozuměly obsahu. Tento týden byly i všechny naše děti zářící hvězdy v angličtině!

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: Ve školce se to zvířaty jen hemžilo. Nejdříve jsme použili písničku Krávy, krávy a zahráli jsme si na zvířata zvěrokruhu a potom přišla na řadu hádanková pantomima. Ta nám šla parádně! Umíme i štíra!

Tvoření: Dokončovali jsme náš velký sněhulácký projekt a už se to blíží do velkého finále. Sněhulák je úchvatný.

Muzicírování: Věnovali jsme se velkému hitu Sněhulák, který je na špici naší školkové hitparády. Ale nezanedbali jsme ani další písničky z Top 10.

Sportovní klub: Inspirovali jsme se zvěrokruhem a hráli si Na rybáře a rybičky. Také jsme si zahráli hru Na Ludvíka, která je trochu surrealistická a to se nám na ní moc líbí. Krásně jsme relaxovali jako hadrové panenky a stali se z nás pěkní lenoši. Za jedno odpoledne jsme toho stihli dost!