Cestování…27.-30.6.2022 J

1. 7. 2022 | Kronika - Jirny

V závěrečném týdnu tohoto školního roku jsme se vypravili do Zoo Chleby, kde asi největší atrakcí bylo krmení a hlazení zvířátek:). Povedlo se nám vidět i krásného malého medvídka s jeho maminkou a majestátního krále zvířat – lva berberského. Vděčným objektem byly i místní surikaty včetně jednoho hodně aktivního mláďátka. Děti si užily i místní hřiště, daly si dobrý obídek a nanuka. S dětmi jsme celý týden hráli jejich oblíbené hry, hodně jsme se hýbali na různé cestovací básničky (autobus, vláček), hodně jsme si hráli na cestování (pláž, kemp), zpívali a tvořili a především jsme si povídali o tom, kdo se kam těší na prázdniny a jak se tam dostane.Vytvořili jsme si plážovou obuv a krásného barevného letního motýlka.

Všem maminkám a tatínkům a především dětem, přejeme ať si dovolené a prázdniny krásně a ve zdraví užijí!

Rytmika, tanečky, dramaťák: další týden v duchu cetování se nám libil, jelikož jsme si zkusili dramatizaci dalších dopravních prostředků, postavili jsme si vlak z kostek a zahráli si na pána průvodčího, také letadlo z kostel a máme ve třídě pár budoucích letušek a pilotů a v pondělí jsme se projeli opravdovým autobusem na výlet do ZOO Chleby, kde se nám to velice líbilo

Sportovní klub: pohyb nám také nechyběl každou volnou chvilku jsme využili pobytem na zahradě, kde jme si zahráli spoustu her, ale i pořádně zacvičili a protáhli celé tělo s jógou

Tvoření: celá třída soviček se tak moc těšila na prázdniny, že jsme se rozhodli vyrobit si každý své vlastní „ťapky“ na dovoleno… bylo to opravdu zábavné tvoření, u kterého jsme si parádně zazpívali

Muzicírování: zpívali jsme si celý týden s IT tabulí, také s hudebními nástroji a naučili jsme se novou písničku, kterou jsme zpívali cestou z výletu „Sláva, nazdar výletu!“

Tento týden jsme se nechali unést pohádkovými cestovními příběhy. Také jsme třídili obrázky dopravních prostředků podle toho, zda jezdí, létají, plují apod. Při té příležitosti jsme s seznámili i s novými prostředky, jako je rogalo, vzducholoď, ponorka, které jsme si hned prohlédli na interaktivní tabuli v akci. Také jsme byli unešeni pozorováním videí, jak se nafukují a vzlétají horkovzdušné balony.

Vyprávěli jsme si o plánech na prázdniny.

Přejeme všem krásné prožití letních prázdnin. S některými se uvidíme na příměstských táborech, s některými až v září. Těšíme se!!!!

Rytmika, tanečky, dramaťák: básnička Naše školka
Naše školka už šla spát,
teď si budu doma hrát.
Máme letní prázdniny,
budu sbírat maliny.

Sportovní klub: hra na vláčky, letadla a autobusy

Tvoření: lodička: kreslení podle návodu

Muzicírování: písnička Letní prázdniny
Jaro, léto, podzim, zima,
ve školce nám bylo prima.
Povídaly hodiny,
že už budou prázdniny.