Cestování a Zahradní slavnost ! 20.-24.6.2022 J

24. 6. 2022 | Kronika - Jirny

Vzhledem k tomu, že prázdniny jsou již za dveřmi, zaměřili jsme se s dětmi na cestování a na to, jak se děti těší na to, co všechno o prázdninách zažijí. Probrali jsme společně různé dopravní prostředky a dokonce k nám zavítala i jedna zmatená turistka, která chtěla letět na exotickou pláž. S dětmi jsme jí museli poradit, co všechno potřebuje, aby se mohla na dalekou pláž dostat:) Postavili jsme si ve třídě dokonce stan a zkoušeli kempovat. Abychom na prázdninách všechno zvládli, protáhli jsme si naše těla u různých cestovatelských aktivit. Vytvořili jsme si portréty se slunečními brýlemi. Nejvíc ze všeho se nám ovšem líbila naše Letní slavnost, kterou si děti opravdu moc užily. V pátek jsme na zahradě osedlali krásného bílého poníka Luka, poníkovou celebritu, která účinkuje v pohádkách, a poté, co nám ho jeho cvičitelka představila, tak jsme se na něm nadšeně projeli.

Rytmika, tanečky, dramaťák: stihli jsme procestovat celou Afriku a Asii a všude se nám opravdu líbilo, ale u nás v česku nejvíce, zaskákali jsme si s opicemi a projeli Safari a když už jsme tam byli tak jsme si zahráli divadlo se zvířaty a na závěr jsme si stihli zatančit africký kmenový tanec pro děti

Sportovní klub: sportu jsme měli více než dost, každý den na zahrádce jsme hráli různé pohybové hry, míčové hry až po naše oblíbené honičky a na rozcvičení jsme si dali oddechovou jógu pro děti

Tvoření: vytvořili jsme si nádherný létající domeček z víček a také sluníčko k těm našim domečkům

Muzicírování: zpěvu jsme měli také dostatek v pondělí jsme totiž ještě nacvičovali na naši zahradní slavnost a v úterý už jsme konečně zpívali rodičům a ukázali jsme jim, co všechno jsme se naučili

This week in English we did a little bit of travelling. First we learned about pilots, air hostess and parts of an airplane. We then grabbed our passports and went to the beach. We talked about some of the things we need for the beach and how to be safe. After the beach, we went camping. We built a tent and learned about some of the camping equipment. On Thursday, we had a great time with water fights using our squirt guns. We ended the week with riding a horse in our garden. It was a fun filled week and we had lots of fun!!

Tento týden byl ve znamení cestování a dopravních prostředků. Pověděli jsme si, jaké dopravní prostředky známe, procvičili jsme si slovesa,  která s nimi souvisí, stejně tak i povolání, která v nich potkáme. Zahráli si na autíčka a tím procvičili reakci na signál.

Hlavně jsme si v úterý užili Zahradní slavnost, na které jsme si zazpívali, zatančili, rozloučili se s předškoláky, zadováděli si na skákacím hradu a snědli všechny dobroty, pod kterými se prohýbaly stoly.

A protože bylo parno, paní učitelky pro nás připravily na čtvrtekvodní bitvu na Jirenském hřišti. Bylo dostatek stříkaček, balónků naplněných vodou i vodních bomb. A bitva všichni proto všem včetně paních učitelek mohla začít.

V pátek za námi do školky přijel poník. I tak se dá cestovat, paráda.

Rytmika, tanečky, dramaťák: básnička Letní prázdniny Sluníčko se na nás směje, příjemně nás při tom hřeje.

Meloun, zmrzka, jahůdky,

samé letní dobrůtky.

Sportovní klub: frisbee na zahradě, běhací hry

Tvoření: origami lodička: skládání podle návodu, kreslení

Muzicírování: písnička Zlatá rybka

Udělali jsme si lodičku,

chytili zlatou rybičku.

Rybko rybko šupinatá,

nejsi k jídlu, když jsi zlatá.

Splň nám přání jediný,

Ať jsou tady prázdniny.