Cestujeme jak a kam…18.-22.6.2018 Ú

22. 6. 2018 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme začali cestovat na prázdniny. Zopakovali jsme si důležité dopravní značky a dopravní prostředky. Na IT tabuli jsme se vypravili k moři. Povídali jsme si o tom, kdo u moře žije, jaké tam je počasí. Také jsme se podívali kdo žije pod mořskou hladinou. Naučili jsme se novou básničku „Lanovka“.
Logopedická prevence: opakování
Grafomotorika: opakování
Angličtina: nová slovní zásoba. Užívání příslovcí, sloves, přídavných jmen. Básnička „The clock“.
Téma „Cestujeme jak a kam“ přineslo mnoho nových informací. Říkali jsme si o všech dopravních prostředcích, které máme a s kterými se můžeme přepravovat z místa na místo. Povídali jsme si i o těch, které mi nemůžeme používat, jako například raketa. Ukázali jsme si i nějaká stará auta, veterány a staré tramvaje a vlaky, kterými se jezdilo dříve. Cvičili jsme a malovali. Vyrobili jsme si vlak, kde v každém vagonku sedí jeden z nás.
Angličtina: prázdniny jsou již za dveřmi, proto téma „Cestování…“ je pro nás jako dělané, tento týden jsme se zaměřili především na dopravní prostředky, nejvíce nás zaujala „rocket“, ale do té se asi jen tak nedostaneme… 🙂 Básnička „Transports…“ děti velmi bavila.
Hudební a taneční kroužek: zatancovali jsme si všechny tanečky, které jsme se za celý půlrok trénovali. Naučili jsme se básničku Prázdniny a písničku Ptala se Zuzana Kuby a Tluče bubeníček.
Kroužek zpěvu: na kroužku jsme se rozloučili všemi písničkami, které jsme se naučili. Děti jsou šikovné a velmi hudbě naslouchají. Budu se na Vás těšit v říjnu.
Výtvarný kroužek: tento týden jsme si vyrobili úžasné barevné horkovzdušné balóny.
Sportovní kroužek: krásné počasí nás přímo vybízelo užít si sportovní kroužek na naší zahradě. Nejvíce zábavy jsme zažili s padákem.