Cestujeme kam a jak… 26.-30.6.2017 B

30. 6. 2017 | Kronika - Bohnice

Tento týden jsme pokračovali v cestování, protože čas dovolených se kvapem blíží. Letělo se letadlem do vzdálených zemí a dokonce jsme se museli prokázat i cestovním pasem. Nechybělo razítko ani fotka. A v letadle byla letuška (Majda) a i pilot (Tomáš). Byla to velká zábava. Uprostřed týdne jsme zašli na zmrzlinu a parádně se rozloučili se školním rokem. Poslední den si každý z nás mohl vybrat, co bude dělat. Podle toho, co ve školce dělá rád. Někdo modeloval, maloval, hrál divadlo a někdo si hrál třeba s míčem. Přejeme všem krásné prázdniny a pěknou dovolenou.

Přípravy na prázdniny probíhaly tento týden již od pondělka. Delfínci si nejdříve připravili svůj velký kufr a v angličtině do něj zabalili vše potřebné, včetně důležité slovní zásoby. 🙂 Cestovali jsme nejen po Evropě, ale zavítali jsme také např. do Jižní Ameriky. V knize The frog with the big mouth (Žába s velkou pusou ) jsme se seznámili s malou vychloubačnou žábou a dalšími obyvateli džungle.  Celý týden jsme si zpívali a pouštěli písničky, které jsme se za poslední rok společně naučili. Náš poslední školní týden byl veselý a plný her.

Anglický klub

V tomto týdnu jsme se rozloučili s naším anglickým klubíkem a také předškoláky, kteří odcházejí do „velké“ školy. Povídali jsme si o tom, na co se těšíme o prázdninách a na co ve škole. Předali jsme si diplomy za skvělé výkony v angličtině a popřáli si hodně štěstí v dalším školním roce.

Tento týden byl opět ve znamení cestování! Děti si vyrobily cestovní pasy, projely se vlakem jako Honzík v Honzíkově cestě a zpívaly písničky „Auto“ a „Vlak“. Učily se, jak se správně chovat v MHD a že pouštíme sednout starší lidi. Na konci týdne jsme si vyrobily semafor, zpívaly, malovaly a už se těšíme na prázdniny!

Rytmika, tanečky, dramaťák: Inspirovali jsme se slunovratem a zahráli jsme si na přeskakování svatojánských  ohňů.

Tvoření: Vyrobili jsme prázdninový věnec na dveře, je úchvatný.

Muzicírování: Prázdninová diskotéka s bublifukem měla ohromný úspěch.

Sportovní klub: Lezení a posilování na ribstolech se nám velice líbilo.

Věda je zábava: Poznávali jsme, jak vnímají svět zvířata a s canisterapií nám pomohla naše kamarádka Viki. Bylo to SUPER!