Cestujeme.. kam a jak…13.-17.6.2022 B

17. 6. 2022 | Kronika - Bohnice

It’s he last week just before our big celebration and performance. So we were mostly practicing our surprice for you. But in addition to rehearsing, we managed to say something about palaces, and with that we also got a little bit into fairy tales. We tried to understand the spoken fairy tale and then answer simple questions.

Preschoolers:

practicing and more practicing…of course we did some work sheets to remember what we’ve learned.

Rytmika, tanečky, dramaťák: pilně připravujeme zahradní překvapení!

Tvoření: vyráběli jsme divadelní kulisy.

Sportovní klub: sportování na zahradě nás pořád baví ????.

Muzicírování: pracujeme na repertoáru pro Zahradní slavnost.

Už druhým týdnem cestujeme po ČR a tentokrát jsme navštívili několik zámků (Hlubokou, Konopiště, Červenou Lhotu, Lednici,…). Prohlíželi jsme si je na IT i v leporelech. Moc se nám líbily různé pokoje a komnaty; srovnávali jsme je s vlastními pokojíčky. Také jsme poznali, že dříve si děti hrály s trochu jinými hračkami a neměli jich tolik. Poslouchali jsme a zpívali písničky z pohádek a také si o pohádkách povídali. I o pohádkových postavách, které máme nejraději. Namalovali jsme hrad obrostlý šípkovými keři, ve kterém spí Šípková Růženka. Finišují přípravy na Zahradní slavnost! Vše je v plném proudu, moc se těšíme, až si všichni společně užijeme konec školního roku!

Dramatizace, tanečky, rytmika: Ocitli jsme se na pustém ostrově jako trosečníci, ale zvládli jsme si postavit přístřeší i obstarat potravu.

Tvoření: Vyrobili jsme si z kartonu vlastní tropickou palmu, jistě udělá parádu příští týden na slavnosti.

Sportovní klub: Proběhli jsme překážkovou drâhu na zahradě a zaskákali si do písku.

Muzicírování: Pokračujeme v nácviku na vystoupení.