Cestujeme … kam a jak? 21.-25.6.2021 B

27. 6. 2021 | Kronika - Bohnice

Celý tento týden jsme si povídali o cestování. O tom, kam můžeme cestovat a jakým způsobem. Při výtvarné činnosti jsme se naučili všechny světadíly a na slepé mapě je znázornili pomocí prstových barev. Zpívali jsme naší oblíbenou cestovní písničku a nazapomněli jsme ani na to, pochlubit se, kam se chystáme o prázdninách na dovolenou. Víme také, co si nesmíme zapomenou sbalit do kufru a protože téma cestování je nekonečné, budeme si o něm povídat i v posledním týdnu v školního roku.
Tento týden cestujeme. Zatím jen prstem po mapě:-). Naučili jsme se, kde všude se dá cestovat „on the road, in the air, on the water“ a samozřejmě čím vším se dá cestovat „airoplane, helicopter, car, bus, motorbike, scooter, hot air baloon, boat, acc.“. A odpověděli jsme si na otázku “ Why do we travel?“ “ to see new places, to visit friends or family, to work, to school“
Měla jsem pro děti připravenou písničku o vláčku, ale mnohem víc se jim líbí Yellow Submarine, tak se učíme tu.
„Haló, děti, pojďte sem! Objevíme spolu zem.“ Dívali jsme se na video o pohybu kontinentů a pozorovali Česko jako červenou tečku – zjistili jsme, že jsme kdysi měli moře! Hodně se zpívalo a hrálo na nástroje. Modrou tuší jsme rozfoukali na papír moře, nakreslili loď a obtiskli ruku jako plachtu. Zvedli jsme kotvy a vypluli na horizont. Objevili jsme spoustu krásných zákoutí – máme to tu na světě moc hezké! A příští týden v objevování pokračujeme…
Tento týden jsme pomocí dopravních prostředků car, bus, airplane, train, bicycle, bus, walking, and running, and vehicles: police car, fire truck, and tractor objevovali naši Zemi. Navštívili jsme různé země, cestovali prstem po mapě. Říkali jsme si, jak můžeme cestovat například z Prahy do Bostonu, odkud je naše Mary. A vybrali jsme si, že poletíme – fly on the airplane! Zpívali jsme písničku „About the vehicles“ a říkali si: days of the week, months of the year and seasons of the year.
Dramaťák, tanečky, rytmika: Udělali jsme si vlastní zmrzlinu a připadali si jako u moře.
Tvoření: Vyrobili jsme si cestovní kufr plný našich oblíbených věcí.
Sportovní klub: Hrajeme hru Všechno lítá, co peří má.
Muzicírování: Učíme se říkanku o lanovce.