Chráníme naši planetu 19.-23.11.2018 B

23. 11. 2018 | Kronika - Bohnice

Týden byl ve znamení ochrany naší planety Země. Povídali jsme si především o recyklaci a o tom, že z našich některých odpadků se může vyrobit například hračka nebo oblečení. Nemusí skončit na skládce. Kdybychom tam totiž vše vyhazovali,  byla by naše Země plná odpadků. Zahráli jsme si hru „brajgl“, kdy jsme po školce poházeli smetí a třídili ho do správných košů. Básnička týdne byla dlouhá, ale zajímavá a opakovali jsme si u ní základní rozdělení barevných popelnic. Protože téma je velice zajímavé, budeme si o něm povídat i příští týden a podíváme se na přírodní úkazy a divy světa.

This week´s topic has been How to protect our Planet. We have been talking about the importance of our planet and discussing how to keep it clean. We had fun playing the recycling game, singing the song How to recycle, listening to the story about our beautiful planet. We have learnt lots of new things 🙂

Tento týden jsme se věnovali ochraně naší planety. Dozvěděli jsme se, čím je naše planeta výjimečná a proč bychom si jí měli vážit. Naučili jsme písničku „Naše Země kulatá je“ a zahráli si hru o třídění odpadu, moc nás bavila, tak jsme jí hráli hned několikrát. Během ní jsme si zopakovali barvičky a naučili jsme se, do jaké popelnice jaký odpad patří. Lepením krepového papíru jsme vytvořili naši planetu a dali ji do srdíčka z otisků našich dlaní, obraz se nám vážně povedl a už krásně zdobí školku.

Rytmika, tanečky, dramaťák:  hráli jsme si na čerty a anděly,  zpívali, tančili.

Tvoření: už pro Vás chystáme vánoční překvapení ????.

Sportovní klub: nádherně jsme si zaběhali a potom protáhli svaly.

Muzicírování: naučili jsme se úplně novou písničku, která se jmenuje Andělská.

Věda je zábava: vyzkoušeli jsme si, jak vznikají ostrovy.