Chráníme naši planetu… 22.11.-26.11.2021 B

26. 11. 2021 | Kronika - Bohnice

Jak můžeme chránit naší planetu? Každý z nás měl svůj plán, jak naši planetu ochránit a všechny nápady byly výborné. Ale o třídění odpadu jsme si povídali přece jen více. Rozdělovali jsme si ho podle barevnách popelnic a vyprávěli si jak můžeme odpadky zrecyklovat a vyrobit z nich zase něco užitečného. Na IT tabuli jsme hráli hry na třídění odpadu a hra „binec“ měla opravdu úspěch! Na konci týdne jsme si vyrobili krásný adventní věnec, ve kterém se v neděli rozsvítí první svíčka. Už se to blíží! Hurá. V příštím týdnu si budeme povídat o Sv. Mikuláši, který nás v pátek navštíví i s andělem a čertem.

Ekologický týden nám přinesl spoustu nových vědomostí a zábavy. Víme, kam patří všechen náš „trash“. Víme, co udělá naší planetu „happy or sad“a co jsou 3R „reduce, reuse, recycle“. Víme, že „Yellow bin is for plastic waste“, „Blue for paper“, ale i kam patří všechny ostatní tříděné materiály „glass, bio waste, electronic waste“. Naučili jsme se básničku o třídění odpadu „Recycle“.

Předškoláčci procvičovali čísla, barvy a hlavně „directions and prepositions“

Rytmika, tanečky, dramaťák:  povídali jsme si o mořských ostrovech z plastu a objevili příběh O muži, který sázel stromy.

Tvoření: vyrobili jsme vánoční plakát.

Sportovní klub: u relaxačních cvičení jsme si parádně odpočinuli!

Muzicírování: písnička Chválím tě Země má opěvuje naší krásnou planetu.

Velké povídání o přírodě jsme zakončili ochranou naší planety. Říkali jsme si, co naší planetě pomáhá nebo škodí a jak jí můžeme pomoct. Zahráli jsme si oblíbenou hru „binec“, při které třídíme odpadky do barevných krabic. O třídění byla i básnička s písničkou. Během logo prevence jsme pořádali turnaj ve cvrnkání míčků a šlo to skvěle. V pátek jsme přišli do vánočně vyzdobené školky. A protože je tato neděle první adventní, vyrobili jsme si z krepáku a papíru adventní věnec.

This week in English we were talking about recycling. We learned the names of some materials such as „glass“, „paper“ and „plastic“. We also learned the colours of the bins they go in e.g. „blue“, „yellow“ and „green“ . We practiced a song about recycling and finished the week by looking at recycling in a big factory and all the machines they use.

Dramaťák, tanečky, rytmika: Co do lesa nepatří? My už to víme! A co vy?

Tvoření: Vytvořili jsme si adventní věnec z otisků našich tlapek.

Sportovní klub: Škatulata batulata hýbejte se teď!

Muzicírování: Zpíváme si koledy a těšíme se na advent.