Chráníme naši planetu…23.-27.11.2020 B

27. 11. 2020 | Kronika - Bohnice

Delfínci
Celý tento týden byl ve znamení ochrany naší planety. Každý vymyslel, jakým způsobem by naši planetu chránil a některé nápady byly vážně originální. Moc neplýtváme benzín, neplýtváme vodu, recyklujeme odpadky, mimozemšťané nás hlídají z vesmíru atd atd. – bylo jich hodně. Hráli jsme legrační hru „binec“ kdy se celá školka zaplaví odpadky a my je sbíráme do správné popelnice. Vyrobili jsme si obří planetu Zemi a otiskly na ni svoje ručičky. Stihli jsme dokonce i adventní věnec a víme také, že v neděli se rozsvítí první svíčka. V příštím týdnu nás čeká vzácná návštěva a už se na ni moc těšíme.
Angličtina
Posledný listopadový týden byl týdnem “chraňte naši planetu” tedy “Safe our planet”, pověděli jsme si něco o třech “R” neboli “Recycle” “Reduce” a “Reuse”…víme, že musíme snížit- reduce “waste”, recyklovat- recycle “plastic, paper, glass and electronics” a co jde tak znovupoužít- reuse. Zkoušíme naše překvapení na video besídku a těšáme se, co nám přinese December
Žabičky
V pondělí navštívil naší školku plyšák z cizí planety. Pověděli jsme mu, jak to u nás vypadá, co naší planetě pomáhá a co jí škodí. Namalovali jsme krabičky tak, abychom si mohli zahrát hru na třídění odpadu. Na barvy se zeptejte dětí, určitě vám odpoví! Prohlíželi a pročítali jsme si krásnou knihu o naší planetě. A už chceme sníh! Zpívali jsme písničku o vločkách a netrpělivě je vyhlížíme. A protože je v neděli advent, pustili jsme se do výroby adventního věnce.

Rytmika, tanečky, dramaťák: zpívali jsme písničku o tom, jak se slaví Vánoce ve světe.

Tvoření: krásně jsme vyzdobili školku, protože zima už klepe na dveře.

Sportovní klub: oblíbená opičí dráha  nám dala pěkně zabrat ????.

Muzicírování: naučili jsme se písničku Světové Vánoce.