Chráníme přírodu … 16.-20.5. 2016 B

20. 5. 2016 | Kronika - Bohnice

Delfínci:

Celý týden jsme se učili chránit naši křehkou planetu a zajeli jsme si na výlet do Roztok, ze kterého jsme byli nadšení!

V pondělí jsme přemýšleli o tom, co je to recyklace, jak vypadá, kde ji najdeme a co se dá recyklovat. I když jsme ještě malí, stavíme se k ochraně přírody velice zodpovědně a jsme na to pyšní : ).

V úterý jsme s Majdou vyrobili společný plakát na téma recyklace. Je to návod, jak a kde třídit plasty, sklo, papír a co do běžného odpadu nepatří. Třídit už umíme všichni!

Další den se plavalo a my ostatní jsme si společně se Žabičkami vyzkoušeli třídění odpadů v praxi venku na zahradě. Spojili jsme příjemné s užitečným a moc se nám to líbilo.

Výlet do Roztockého muzea se moc povedl – počasí na jedničku, cestu jsme si užili plni očekávání a v Roztokách nás čekal krásný zámek s parkem a spousta zábavy. Báječné žabí dopoledne bylo skutečně báječné. Dozvěděli jsme se, jaký je rozdíl mezi ropuchou a ostatními žábami, podívali jsme se na modely žabiček, které vypadali jako živé a vyzkoušeli jsme si, jestli umíme skákat jako ropucha, skokan, nebo rosnička. Potom jsme viděli v zámeckém jezírku řádit opravdové pulce.

Byli jsme na výstavě papírových hraček a na interaktivní výstavě Hry a klamy – kde jsme se vyřádili. Také jsme si prošli celý zámek a podívali se do zámecké kuchyně, jídelny, salónu a nejvíc nás zaujala zámecká spíž : )). Na jedno dopoledne až až, ale byla to PARÁDA!

V pátek jsme probírali včerejší zážitky, zahráli si na recyklaci a losovali jsme jméno pro našeho nového kamaráda. Od úterý s námi bydlí ve školce šnečí miminko a my se o něj staráme. Takže nás brzy čekají křtiny.

Tento týden jsme vedli děti k zodpovědnému chování v oblasti ochrany životního prostředí. Nejdříve si Žabičky osvojily základní znalosti o třídění odpadu. Dozvěděli jsme se, proč mají kontejnery různou barvu a co se do každé z nich dává. Vysvětlili jsme si důležitost recyklace a zároveň jsme si ukázali a osobně vyzkoušeli různé využití odpadu.

Vyrobili jsme si krásné výrobky z kartonu od vajíček, toaletních ruliček a zbylého plastu.
Motivovali jsme děti ke zlepšení prostředí kolem nás a vedli jsme čilou diskuzi na této téma dokonce i během procházek do lesa, kde děti vymýšlely, jak by se dalo toto okolí zlepšit.

V neposlední řadě jsme si užili společně nádherného výletu do Roztok u Prahy, kde se měly děti možnost seznámit interaktivně se životem žabiček, nahlédnout do muzea papírových hraček a projít si krásný zámek.

Písní týdne byla „Chválím tě, Země má“ a básní týdne „Basta Fidli trumpeta“.

Téma tohoto týdne, tedy Ochrana životního prostředí a recyklace, pomohlo Delfínkům nejen při pochopení toho, jak třídit odpad, ale i v rozšíření slovní zásoby. A jako vždy, k tématu jsme přistoupili velmi prakticky. Anglická slovíčka jsem procvičovali přímo při vyhazování odpadků, při procházce do lesa atd. Děti hezky anglicky volaly “ Look at the mess!“ ( Podívej na ten nepořádek) či „Look at the rubbish“ ( Podívej na ty odpadky! ).
Jednoznačně si všichni denně opakovali barvy kontejnerů a počítali.Některé z dětí se zasmály u knížky o zvířátkách Tumble Bumble. Těšíme se na příští týden, kdy budeme ve zvířátkách pokračovat.

Odpolední aktivity:

Rytmika, tanečky, dramaťák: S obrovským úspěchem jsme si zahráli pohádku O Smolíčkovi, popovídali jsme si o tom, že není dobré důvěřovat neznámým lidem a absolvovali několik vyžádaných repríz.

Tvoření: Společnými silami jsme vyrobili letní věnec na dveře z papíru a plat od vajíček. I takhle může vypadat recyklace.

Je krásný a určitě jen tak neuvadne : ).

Muzicírování: Písnička Chráním tě Země má se nám velice líbí a už jí skoro umíme. Ještě jí vyšperkujeme a určitě vám jí předvedeme.

Krásný a sluneční víkend, kdybyste náhodou jeli na výlet, pošlete nám prosím do školky fotky : ). Uděláme z nich nástěnku výletních tipů.