Chráníme své tělo… 20.-24.10.2014

22. 10. 2014 | Kronika - Bohnice

Celý týden jsme ze školky vyháněli bacily! Dali jsme si záležet a doufáme, že na nás jen tak neskočí…
V pondělí jsme probírali podzimní počasí a také jsme zkoumali, jak a proč listy mění barvy.
Udělali jsme si krásné obtisky z listů – poslouží jako dekorace.
V úterý jsme poznávali druhy listů a stromů. Šlo nám to velice dobře!
Ve středu, po našem oblíbeném plavání, jsme si ještě stihli popovídat o tom, jak se na podzim oblékat, abychom zůstali zdraví. Zrovna se to hodilo, protože venku řádila pravá podzimní plískanice : ).
Ve čtvrtek jsme se oblékli do pláštěnek, natáhli holinky a ani deštníky nezůstaly stranou. Jak vypadá naše výbava do deště, uvidíte na obrázcích, které se moc povedly!
A pátek byl trochu strašidelný, protože jsme se podívali bacilům na zoubek. Už víme, jak vypadají, co můžou způsobit a hlavně, jak si s nimi poradit!
Po víkendu přiletí strašidla a strašidýlka a bude jich všude plno – mají přece svátek!
Milé maminky a tatínkové budeme potřebovat klobouky, hučky, čepice a  strašidelné masky.
Ať si halloween pořádně užijeme : )).

Anglický klub

Oblíbenou písničku s pohybem Rain, rain jsme procvičovali i tento týden. Aktuální téma jsme podpořili slovní zásobou:
one leaf/ two leaves, rain, a raincoat, boots, an umbrella a také frázi „wash your hands“. A také jsme začali s přípravou na vánoční besídku, děti to moc baví, ale písnička zůstane pro rodiče překvapením 🙂
aj písnička

Písnička https://www.youtube.com/watch?v=JzEtp6vaiH0

Básnička:

BOJ S RÝMOU

Vlezla na mě rýma,
je mi pořád zima.
Když je zimní plískanice,
bacilů je mnohem více.

Zalezu si do postýlky,
dám si čajík od maminky.
Přikryju se peřinou,
tak zvítězím nad rýmou.

Kroužky

V pondělí jsme na dramaťáku léčili Broučka – bylo s ním zle, ale díky nám je už zase v pořádku.

Tvoření jsme rozdělili na několik etap a jako první jsme namalovali všichni společně parádní podzimní nečas. Potom si každý vyrobí kulicha s bambulí, aby nám v té plískanici nebyla zima!

Muzicírování se celé prozpívalo. Umíme už spoustu písniček a přibyla k nim nová – Když jde malý bobr spát.

Ve čtvrtek  se tančilo. Písnička Není nutno… nás pořádně rozparádila a také nám dala zabrat : ).

V pátek jsme dokončili naše společné dílo, dodělali jsme poslední bambule, dozdobili čepice a nazvali jsme jej: Když je venku plískanice, skočíme si pro čepice!

ŽABIČKY

Tento týden jsme se s žabičkami zajímali o počasí a o zdraví, které se kvůli takovému sychravému počasí často mění.

První den jsme s dětmi obdivovali podzimní počasí a opakovali ukazovací říkanku „Koulela se ze dvora velikánská brambora“.

V úterý jsme si vyprávěli, jak vypadá listí, jaká je jejich barva a pak jsme takové listy osahali a lepili na papír.

Kromě toho si děti vyzkoušely i jiné výtvarné činnosti s listem. Aby si například představily žilní systém, barvili jsme listy různými barvami a tiskly na papíry. Tuto činnost si děti užily nejvíce J

Jak se oblékáme na podzim a co přibylo do našeho šatníku, to nás zajímalo ve čtvrtek. A děti ihned věděly, že plavky to nebudou J

Poslední den jsme si povídali o deštivém počasí a co je potřeba v takovém počasí mít na sobě. K tomuto tématu jsme si vytvořili postavičku s pláštěnkou a deštníčkem.