Distanční vzdělávání 1.-18.3.2021

20. 3. 2021 | Kronika - Jirny

Za poslední 3 týdny jsme se postupně sbližovali s on-line výukou. Uvítali jsme téma Kniha, které jsme si zpříjemnili četbou pohádek, prohlížením různých druhů knih – encyklopedie, atlas, leporelo, kuchařka a podobně. Pochopitelně nám chybělo společné sesednutí v kruhu s hlavami u sebe, listování a prohlížení obrázků. O to více knížek jsme ale viděli, hádali, o čem jsou. Každé z dětí na kameru ukázalo svoji knihu, kterou doma s rodiči čte. Nechyběly básničky ani logopedická říkanka.
K nejoblíbenějším hrám patřilo běhání a přinášení předmětů podle zadání (barva, materiál apod.) a úplným favoritem byla loutková pohádka na závěr každého vysílání.
Distanční výuka nám nezabránila ani v tom, abychom si spolu zacvičili 🙂 a alespoň kratičce se pobavili v angličtině.
Děti byly úžasné a rodičům velký dík za pochopení, trpělivost a spolupráci. Pro nás pedagogy zase bylo přínosné vidět, jaké knížky a hračky děti doma mají. Ukázaly nám krásné obrázky, které namalovaly a pracovní listy, které vypracovaly.
Souběžně s on-line výukou, která probíhala 2x týdně, jsme dětem a rodičům (i těm, kteří se on-line výuky neúčastnili) zasílali pracovní listy, náměty na vyrábění, pokusy, hry či texty básní apod.
Vzhledem k tomu, že distanční výuka bude pokračovat ještě minimálně 2 týdny, rozhodli jsme se rozšířit ji na 3 dny on-line vysílání a pochopitelně budeme pokračovat v přidávání materiálů.

Máme za sebou první tři týdny online výuky. Chceme Vám všem poděkovat za spolupráci, podporu a trpělivost.

Máme velkou radost, že schůzky děti baví a rádi bychom do dalších dnů zapojili i tvoření a malování. Vzhledem k prodloužení distanční výuky, jsme se rozhodli pro online výuku i ve středu ve stejný čas.

Nadále Vám budeme posílat náměty na různé aktivity, básničky, pracovní listy, tvoření i pohádky.

Doufáme, že všem vyhovuje náš rozvrh, úterý, nově středa a čtvrtek- kdy začínají v půl desáté předškoláci, od desíti jsou hrátky s angličtinou

a v půl jedenáctné sovičky.

V předškolákovi děti ukázaly, jak šikovné jsou a co všechno umí! Společně plní pracovní listy a všechny aktivity jsou zadávané tak, aby rozvíjely grafomotoriku, matematické představy, sluchové vnímání apod. Angličtina online je velice náročná a proto je skvělé vidět, jak se děti zapojují, ale i poslech je pro ně velmi přínosný, proto nezapomínejte dětem pouštět anglické písničky a pohádky.  Je pro nás důležité, že se alespoň takto můžeme s dětmi vidět, že se mohou vidět s kamarády a strávit tu chvilku společně.

Téma našeho prvního týdne byla knížka. Šikovně jsme mohli potrénovat soustředění a paměť při pohádkách. Děti nám ukázaly své oblíbené knížky a povídali jsme si o rozdílech mezi knížkou pohádkovou a třeba takovou encyklopedii.

Na každou hodinu jsou pro děti připravené hádanky, malé protažení a několik úkolů.

Děti dostaly za úkol namalovat obrázek z knížky Kosí bratři, ze které jsme si přečetli pohádku.

Druhý týden jsme pokračovali s knížkou tentokrát Bob a Bobek. Děti převyprávěly příběh o opuštěném tučňáčkovi. Povídali jsme si o dalších oblíbených knížkách. Všichni jsme si zacvičili a děti si na závěr poslechly pohádku.

Třetí týden nám už klepalo jaro na dveře. Povídali jsme si o jaru a jeho znacích, které jsou už vidět všude kolem nás. Ukazovali jsme si typické jarní kytičky jako bledule, sněženka, petrklíč. Děti uhádly všechny jarní hádanky.

Úkolem dětí bylo namalovat nějakou jarní květinu a na procházce jakoukoliv najít. Další úkoly a náměty jsou k dispozici v souborech na teams.

Doufáme, že se všem výuka líbí a věřte, že děláme vše, co je v naších silách.

Děkujeme Vám a věříme, že společně zvládneme i další týdny.