Divadla a koncerty… 25.-29.3.2019 B

29. 3. 2019 | Kronika - Bohnice

Poslední týden v měsíci březnu, který je věnovaný kultuře, byl o divadle a koncertech. Vysvětlili jsme si základní pravidla, která se dodržují při návštěvě divadelních představení a hned ve středu jsme si to mohli vyzkoušet doopravdy! Vyrazili jsme do Počernického divadla na pohádku O Včelích medvídcích. Bylo vidět, že chování ve společnosti a v divadle nám nedělá problém. V dalších dnech jsme si zkoušeli divadélko ve školce, naučili se básničku o jarních květinkách a jednu z prvních jarních květin – Bleduli -jsem si vyrobili pomocí tampónků, krepového papíru a pastelů. Byl to parádní týden zakončený narozeninovou oslavou. Už se nemůžeme dočkat, až si v příštím týdnu budeme povídat o zvířátkách a jejich mláďátkách.

This week we talk about The Theatres and Concerts. We learn the difference, we learn how to behave and dress when going to such events. We even went to the theatre to see a very nice and funny play. And since the spring started we learnt the poem about spring, too.

Jako v divadle nebo na koncertě jsme se cítili tento týden ve školce. A ve středu jsme dokonce v jednom opravdickém byli! Hrála se krásná pohádka o Včelích medvídcích. Vyrobili jsme si prstové papírové loutky, namalovali rozkvetlé stromy. Celý týden jsme zpívali, povídali si o hudebních nástrojích a zkusili si povolání herce. Byl to krásný kulturní týden. Těšíme se na viděnou v úterý, protože v pondělí 1.4. máme zavřeno… Ale ne, nebojte se, APRÍL 🙂 ! Od pondělí si začneme povídat o zvířátkách!

Rytmika, tanečky, dramaťák: zahráli jsme si na to, co se smí a nesmí v divadle. S velkým úspěchem!

Tvoření: propadli jsme kouzlu embosování a pokračovali jsme v jarní výzdobě školky.

Sportovní klub: oblíbená opičí dráha ani tentokrát nezklamala????.

Muzicírování: ukázali jsme si, co je muzikál a zahráli jsme si na Ludvíka.

Věda je zábava: zkoumali jsme zvuky i vibrace a byla u toho legrace????!