Divadlo a koncerty ! 14.-18.2.2022 B

20. 2. 2022 | Kronika - Bohnice

Celý tento týden jsme si povídali o divadle a koncertech a užili jsme si přitom spoustu zábavy. Vyrobili jsme krásné mimoňské loutky a zahráli s nimi pěkné divadlo. Divadelní hraní jsme si zkusili také jako pantomimu. Další dny jsme si zahráli na zpěváky a zpěvačky a zpívali jsme do opravdového mikrofonu a uspořádali pravý koncert. To byla show! Básnička týdne byla věnovaná našim maminkám, kterým jsme popřáli krásný pondělní Valentýn. Maminko, ty jsi moje zlato, pusinky ti dávám za to. Dám ti jednu na líčko, já jsem tvoje sluníčko. V příštím týdnu si budeme povídat o médiích a technice a také se budeme chystat na masopustní průvod.

Again another great week topic. Theatre and Concert. We got acquainted with different types of theaters like Pantomima, Puppetshow, black theatre or Drama and Comedy. We explained the difference between theater and concert. And from now on we know where the stage with actors is and where the auditorium with spectators is. Of course we know what the Curtains are. We were pretending we were on a concert and did some funny dance around the class. With little part of kids on tuesday we learned what does it mean to go „over“ or „around“ on our everyday morning walk when we played „track the train“. And let’s not forget  our crafts when we made little minions puppet.
We learned part of new poem „Flying popcorn“ ….we are going to learn the second part next week.

A piece of popcorn
ascaped from the pan
and flew across the kitchen
like Superman.

Preschoolers:
We welcomed new friend this week, so we kinda did some repetition of numbers from 1 to 10 and shapes, so she can catch up with us.

Rytmika, tanečky, dramaťák: naučili jsme se valentýnskou básničku. Už můžeme oslnit všechny milované.
Tvoření: vyrobili jsme úžasné papírové loutky.
Sportovní klub: skákací překážková dráha slavila velký úspěch!
Muzicírování: konala se světová premiéra naší loutkové pohádky. ????

Týden plný kultury a odstartoval to pondělní Valentýn! Vyráběli jsme barevná valentýnská srdíčka a pak si postavili divadlo a hráli pohádku, nechyběly ani kostýmy. Moc nás to bavilo. Další den se divadelní prkna změnila v koncertní sál, zapojili jsme ozvučení a mluvili a zpívali do mikrofonu. A představte si, že nám přišel dopis! Od kamarádů z jiné školky. Byl tam obrázek a tak jsme také namalovali svou školku a příští týden dopis odešleme.

On Monday, we celebrated Valentines day and we learned the phrases Blow a kiss, Give a hug and I love you. We also sang a Valentines day song in the tune of  „If youre happy and you know it“.  The rest of the week in English, we learned about some musical instruments that are played at concerts. These were, Piano, Guitar, Cello, Flute, Violin and Drum. We finished the week with a game of Bingo to help remember the new words.
Dramatizace, tanečky, rytmika: Sehráli jsme si soukromé představení Červené karkulky.
Tvoření: Vyrobili jsme si prstové loutky zvířátek a zahráli si s nimi divadlo.
Sportovní klub: Sami jsme se na chvíli stali zvířátkem při hře na evoluci.
Muzicírování: Zkoušíme napodobovat různé zvuky kolem nás.