Divadlo a koncerty… 15.-19.2.2021 J

19. 2. 2021 | Kronika - Jirny

Tento týden jsme se vydali do divadel a koncertních sálů. Virtuálně jsme prošli Národní divadlo, nakoukli jsme dokonce i do Prezidentské lóže a přilehlých salónků. Podívali jsme se také do Rudolfina. Poslechli jsme si operu, Rusalka se nám líbila. Podívali jsme se na část baletního představení Louskáček. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je vyjádřit své pocity a náladu ne slovem, ale pohybem a tancem. Podívali jsme se i na nejslavnější kulturní stánky v zahraničí. Zkusili jsme si zazpívat jako Rusalka, též jsme nezapomněli na pár veršů z pera Williama Shakespeara, ani na tanec labutí z Labutího jezera.

Přestože vyrazit za kulturou není v této době možné, tak my v Sovičkách jsme tenhle týden virtuálně cestovali za kulturou po celém světě. Navštívili jsme věhlasné Shakespearovo divadlo Globe a pověděli jsme si jeho příběh, nahlédli jsme do ohromující Royal Albert Hall v Londýně, kde Ti nejlepší hrají představení pro samotnou královnu, nebo na americkou Broadway… Díky tomu jsme si i zopakovali spoustu slovíček, jako třeba hudební nástroje nebo také lidé, kteří v divadle a na koncertech pracují (dancer, singer, actor…).

Týden v kulturním duchu – koncerty a divadlo – jsme si užili. Poslechli a shlédli jsme ukázky vynikajících světových cellistů, bubeníků a houslistky, kteří k vážné hudbě umí přidat i vtipný zážitek. Zopakovali jsme si hudební nástroje, s některými novými se seznámili, a dokonce si každý jeden vyrobili – rumbakouli. Užili jsme si masopustní rej masek, na kterém jsme se všichni jednotlivě prošli po přehlídkovém molu. Při masopustních polkách jsme pak tančili a sami se doprovázeli na různé Orffovy nástroje.

Zasmáli jsme se u loutkových pohádek a žasli jsme nad uměním herců stínového divadla. Přečetli jsme si několik pohádek a „Boudo, budko“ si i několikrát zahráli.

Na společném výrobku dvou divadelních masek – Tragédie a Komedie – jsme si procvičili stříhání, mačkání a lepení papíru a krásným výrobkem se můžeme kochat v šatně.

Ukázali jsme si různé divadelní představení a koncerty: theatre, shadow theatre, music, concert. Také jsme si vyrobili musical instruments: Maracas.

A s nastříhaných papírků a krepového papíru jsme si vyrobili Theatre Icon: Happy mask and Sad mask. S dětmi jsme si zahráli na divadlo a na diváky: playing theatre and audience. A zopakovali jsme si písničky: Five senses, Rainbow Song.

Výtvarný kroužek

V týdnu divadel a koncertů jsme také měli Masopust a tak si každá Lištička vyrobila svou vlastní škrabošku šaška, kočky, motýla nebo i smrtky. Ukázaly jsme si i historické masky. A protože už nám venku pomalu klepe jaro na dveře, začaly si Lištičky vyrábět jarní výzdobu třídy.

Sovičky si povyprávěly co to vlastně ten masopust je. Sovičky si vyrobily krásné masky a jelikož tématem tohoto týdne bylo divadlo, vyrobily si i loutky z papíru a látek.

Kroužek dramatiky a rytmiky

Lištičky si užily hraní s loutkami, zahrály si pohádky O Šípkové Růžence a Perníkové chaloupce. Také jsme si ukázali masopustní průvod v Hlinecku.

Karneval se opravdu povedl, masky dětí byly úžasné a děti si užily spoustu legrace!
Čekalo nás hledání pokladu a cestou několik záludných úkolů.
Sovičky také navštívily „školkové divadlo“ a podívaly se na pohádku o Zakletém žabákovi,  vyzkoušely si, jaké to je být hercem a nebo hrát v maňáskovém divadle.

Kroužek muzicírování

V tomto týdnu jsme se vydali s pořadem ,,Dobrodružství s orchestrem“ do divadla, abychom si  poslechli operu a podívali jsme se na balet. Také jsme si s Liškami pustili pohádku divadélka Kozlík – O kůzlátkách.

Sovičky si nacvičily vlastní Masopustní pochod a k tomu jsme si pustili staré lidové písně.

Sportovní kroužek

Sovičky a Lištičky si společně moc užily plnění úkolů, které je zavedly k mapě, vedoucí k pokladu ,,zlatých vajec“.