Druhy knih… 6.-10.3.2023 J

11. 3. 2023 | Kronika - Jirny

Angličtina Sovičky

This week in English we continued with discovering different books, all kinds of books genres and learning easy vocabulary words: book, borrow, buy, reading, writing, story, fairytales, comics, mystery…and easy sentences: I can… / I can not … We also know that: Fiction is not real. Non fiction is real. Also with Owls, we had a trip to the library and learned the difference between the library and the book store. For craft, we did paper flowers to celebrate Women’s Day. And still learning the song of the month: I love Books

Tvoření:V hodině jsme se věnovali tvorbě knižních záložek. Děti byly nadšené. Pro tvoření jsme použili inkoust a zmizík.
Muzicírování:
Hodinu jsme začali písničkou. Hezky jsme si společně zazpívali. Zazpívali jsme si také jednu z nových písniček Několik následujících písniček jsme si zkusili také vytleskat. Moc nás to bavilo.
Tanečky, rytmika, dramaťák:Na začátku hodiny jsme si protáhli tělo taneční rozcvičkou. Následně jsme si zahráli několik tanečních her za doprovodu živé hudby. Hry podpořili rozvoj naší paměti, pozornosti a hrubé motoriky.

Sportovní klub:V tomto týdnu jsme se věnovali spíše aktivnímu cvičení s prvky tance. Za doprovodu hudby jsme si zacvičili několik tanečních sestav, které již známe.

Angličtina Lištičky

This week we continued with the topic “Books”. On Monday we met a children books writer, who showed us several books. She went through one book together with the kids.

By end of the week we visited a library, where kids had the possibility to look around, they could pick some books and browse through them. We also discussed, how we treat the books in order not to destroy them.

Kids enjoyed it:-)

Rytmika, tanečky, dramaťák: Hlava ramena, Freeze dance

Sportovní klub: Jóga pro děti, štronzo, házení míčkem (učení házení a chytání)

Tvoření: záložka do knížky, tvoření vyškrabávacího obrázku: kreslení voskovkami, malování tuší, psaní runami, povídání o druzích písma