Druhy knih + návštěva knihovny… 7.-11.3.2022 B

11. 3. 2022 | Kronika - Bohnice

V tomto týdnu jsme pokračovali v povídání o knížkách. Pomoci interaktivní tabule jsme si různá písma, symboly a značky sami zkusili napsat. Pomocí nové modelíny jsme si vytvořili svoje jméno a procvičili u toho nejen písmenka, ale i prsty. Zpívali jsme píseň Hlídač krav a naučili se báseň – jak jinak než o knize. Rozbolelo knížku bříško, měla v něm moc písmenek. Řekl jsme jí : „Milá knížko, zanech smutných myšlenek! Protáhni si všechny listy, narovnej svůj křivý hřbet. Provětrej se – vzduch je čistý a já bych tě zas rád čet(l)“.

Na konci týdne jsem si nejdříve hráli na knihovnu ve školce – opakovali jsme si jak se v knihovně máme chovat a v pátek jsme opravdovou knihovnu v Kulturním domě Krakov navštívili. Každý si našel nějakou knížku, která ho zaujala a v klidném prostředí knihovny si jí mohl prohlédnout. Moc hezké dopoledne. V příštím týdnu si budeme povídat o Starých pověstech českých.

Rytmika, tanečky, dramaťák: společně jsme napsali příběh, který dostal název Zatoulaný had.

Tvoření: dokončili jsme naši knihu a móóóc se povedla!

Sportovní klub: cvičila se jóga a relaxovalo se.

Muzicírování: písničku o Večerníčkovi máme velmi rádi ????

Opět se vše točilo kolem kouzelného světa obrázků a slov – knížek. Listovali jsme a předčítali si z knížek, které si děti přinesly z domova. Zpívali jsme písničku: „Máme rádi kamarády, jsou to knížky pro děti. A když trochu povyrostem, budou stále naším hostem. Knížka je kouzelná skříňka na obrázky na slova…“ Vytvořili jsme si každý svoje leporelo, do kterého jsme si nakreslili své oblíbené hrdiny z knížek. A povídání o knížkách završila páteční návštěva městské knihovny.

This week in English we were contiuing to learn about characters in books. We learned a song called „Once Upon a Fairytale“ which included characters like Gingerbread Man, Puss in Boots, Ugly Duckling and Giant Beanstalk. We also learned the word Magic. On Friday, we went to the library to see some of these characters in the books.

Dramatizace, tanečky, rytmika: Už víme, jak se dělá papír a co všechno je třeba k výrobě knížky. Také jsme si zkusili ztvárnit svou oblíbenou pohádkovou postavu.

Tvoření: Vyzkoušeli jsme si staré čínské umění kaligrafie a také si vyrobili záložku do knihy.

Sportovní klub: Zacvičili jsme si na matraci a už umíme kolébku, zajíčka i převaly.

Muzicírování: Zahráli jsme si zvukový kvíz.